Je pozlátená a stojí $10 000 – najdrahšia a najabsurdnejšia klávesnica na svete?

Pamätáte si epizódu zo seriálu Priatelia, kde Joey daroval Chendlerovi zlatý náramok? Chandler pri jeho opisovaní znechutene vykrikoval: “…musel mi darovať repelent na ženy, tu najväčšiu hrôzu z Domu kravín!” My sme našli mechanickú klávesnicu, ktorá je ekvivalentom toho náramku a ktorá určite putuje do nášho zoznamu divných vecí z technologického veľtrhu CES 2020.

Taiwanská značka Adata vystavila hraciu klávesnicu XPG pokrytú dvadsaťštyri karátovým zlatom, ktorá je presne taká škaredá, ako predpokladáte. Technologická webstránka Tomshardware uviedla, že klávesnica momentálne nie je na predaj a bola vytvorená ako darčekový predmet pre VIP osoby, ako napríklad obchodných partnerov tejto spoločnosti. Podľa tejto webstránky spoločnosť dokonca darovala jednu zo zlatých klávesníc členovi Thajskej kráľovskej rodiny.

Po mechanickej stránke je táto klávesnica totožná s bežným modelom klávesnice XPG Summoner. Jej súčasťou je stoštyri klávesov s RGB podsvietením, tlačidlá na ovládanie médií a USB port na pripojenie myši. Klávesy tohto modelu, rovnako ako celá klávesnica, sú tiež pozlátené dvadsaťštyri karátovým zlatom. Dokonca aj podložka pod zápästie je z materiálu, ktorý ladí s matným zlatým povrchom klávesnice.

Súvisiace: Tieto hodinky za $1 milión nie sú Patek Philippe, ale Apple Watch

Predstaviteľ spoločnosti Adata sa pre technologickú webstránku Tomshardware vyjadril, že výroba zlatej klávesnice stojí približne dvetisícpäťsto dolárov, ale ak sa ju spoločnosť rozhodne predávať, jej cena sa bude pohybovať okolo desaťtisíc dolárov. Museli by ste však byť slepí a rozhodnutí vyhodiť desaťtisíc von oknom, ak by ste sa rozhodli ju kúpiť. Alebo si jednoducho môžete kúpiť obyčajnú verziu, za ktorú zaplatíte len o niečo viac ako sto dolárov.

Zdroj: ZDnet

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.