Jay-Z, Katy Perry a Serena Williams pomohli zvýšiť hodnotu Impossible Foods na $2 miliardy

Falošné mäso pomáha spoločnosti Impossible Foods zarábať skutočné peniaze.

Startup založený v Silicon Valley, ktorý ponúka produkty bezmäsitých potravín, bol v poslednom kole financovania ocenený hodnotou 2 miliárd dolárov. Podľa agentúry Reuters sa jej v rámci posledného kola podarilo získať kapitál v hodnote 300 miliónov dolárov. V piatich kolách financovania, zrealizovaných od svojho založenia v roku 2011, sa jej podarilo od investorov vyzbierať 750 miliónov dolárov.

Jedlá Impossible sú pokrmami založenými na rastlinnej báze na čele so svojím populárnym produktom “Impossible Burger”, ktorý je dostupný vo viac ako 7 000 reštauráciách po celom svete, čo zarezonovalo u mnohých investorov ale aj svetových celebrít. Podnik je podporovaný významnými inštitucionálnymi investormi ako Khosla Ventures, Google Ventures a spoluzakladateľom spoločnosti Microsoft – Billom Gatesom. Medzi individuálnych investorov spoločnosti patria aj zvučné mená ako Jay-Z, Serena Williams, či Katy Perry. Perry dokonca odkazovala na spoločnosť svojím outfitom vegánskeho burgra, ktorý mala oblečený na tohtoročnom podujatí Met Gala.

Správy naznačujú, že záujem verejnosti o potraviny na rastlinnej báze stále rastie, čo je pre tento startup dobrým znamením. Finančný riaditeľ spoločnosti – David Lee pre agentúru Reuters poznamenal: „Aj keď sa momentálna situácia zdá mimoriadne priaznivá, verejná ponuka akcií spoločnosti je stále iba na začiatku svojej cesty.“

Lee ďalej poznamenal: „Veríme v seba. Byť pripravený vystúpiť na verejnosti je pre spoločnosť prioritou, pretože chceme pracovať precízne, dokonca aj na najvyššej úrovni“, … „Neponáhľame sa, ani neoznamujeme podanie verejnej ponuky akcií.“

Ako Lee tiež uviedol, neuveriteľný úspech ich konkurenta – Beyond Meat, týkajúci sa verejnej ponuky akcií, by nemal urýchliť plány spoločnosti, ale bol považovaný za „potvrdenie“ životaschopnosti sektoru bezmäsitých potravín. Keď spoločnosť Beyond Burger zrealizovala verejnú emisiu akcií, jej trhová kapitalizácia bola na hodnote 1,5 miliardy dolárov, no o týždeň neskôr bola ohodnotená na viac ako 4 miliardy dolárov. Po prvom dni na akciových trhoch agentúra MarketWatch uviedla, že sa jedná o najlepšiu primárnu emisiu akcií za takmer 20 rokov.

V tomto priemysle sa jednoznačne neplytvá časom. Minulý mesiac sa spoločnosť Impossible Foods spojila s Burger Kingom, aby uviedla produkt “Impossible Whopper” na vybraných trhoch a aktuálne majú v úmysle ponúknuť burger vo všetkých 7 200 prevádzkach reťazca rýchleho občerstvenia do konca roka. V druhej polovici roku 2019 začne spoločnosť predávať svoje výrobky aj v maloobchodných predajniach, vrátane „špičkových potravinových reťazcov v krajine“.

Zdroj: Yahoo, FooodNetwork

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.