Jacob & Co. predstavila neskutočný model hodiniek inšpirovaný filmom „Zjazvená tvár“

Zaujímavosťou je, že dokáže prehrávať ikonické skladby filmu.

Zoznámte sa s vašim novým malým priateľom: úchvatným a nesmierne luxusným hodinárskym kúskom, vytvoreným podľa nepochybne vplyvného filmu Briana De Palmu s názvom Zjazvená tvár (Scarface). Je atraktívnou kombináciou šmrncu a pôvabu, vďaka čomu sa na vašom zápästí stane skutočným pútačom pozornosti.

Kto teda tento unikátny kúsok skonštruoval? Za luxusným modelom stoja majstri hodinári zo značky Jacob & Co., ktorí sa s daným modelom skutočne vyhrali.

Vytvorili ho na základe známej kolekcie danej značky s názvom Opera, pričom novinkou v rámci modelu hodiniek Opera Scarface je zabudovaná hudobná skrinka s tempom 120 dôb. Len vďaka nej sú tak hodinky schopné produkovať skutočne výrazné melódie. Po stlačení špecifického tlačidla (nachádzajúceho sa pri desiatej hodine) začnú hodinky vyhrávať ústrednú pieseň „Bolivia“ , pochádzajúcu z americkej kriminálnej drámy, natočenej v roku 1983. Jeho stlačením sa rovnako uvedie do pohybu aj ciferník, ktorý sa dramaticky otočí o 120 stupňov. Aj napriek týmto teatrálnym prvkom však displej ostane vždy v tej správnej polohe, za čo vďačí svojmu patentovanému diferenciálnemu systému.

Luxusné hodinky spoločnosti Jacob & Co.

Ďalšie kinematografické odkazy je možné nájsť pod antireflexným zafírovým puzdrom z kryštálu. Nachádza sa tam totižto 18 karátový, čierny lakovaný klavír, ktorého klávesy sa pohybujú súčasne s hrajúcou hudbou. Samozrejmosťou je výrazne červená menovka s nápisom „Scarface“, na ktorej je vyobrazená silueta samého veľkého Tonyho Montanu.

Súvisiace:
Jacob & Co. a Lionel Messi sa spojili aby vytvorili zafírové hodinky pre charitu
Hodinky od značky Jacob & Co za 325 000 eur sú vo svojej podstate záhradou plnou drahokamov

Hodinky sú poháňané klasickým Jacob & Co. trojosovým tourbillonom, ktorý je vinutý kľučkou v tvare zlatých hodiniek z 18 karátového zlata (nachádzajúcou sa na bočnej strane hodiniek). Daný tourbillon sa pritom za 24 sekúnd otočí na jednej osi, za ďalších osem sekúnd na druhej a za 72 sekúnd na tretej. Stredobodom celého systému je mini glóbus z 18-karátového ružového zlata s nápisom „The World is Yours“, ktorý je presnou replikou glóbusu nachádzajúceho sa vo vstupnej hale miamskej rezidencie Tonyho Montanu.

Detail luxusných hodiniek značky Jacob & Co.

Vzhľadom na to, že rezerva náťahu a hudobná skrinka sú v modeli umiestnené osobitne, hodinky dokážu fungovať až 42 hodín v kuse. V rámci tejto lehoty pritom môže byť hudobná skrinka spustená až trikrát. Po jej uplynutí však bude hodinky potrebné natiahnuť znova.

Daný model je dostupný buď v čiernej DLC titánovej verzii, alebo vo verzii z 18 karátového ružového zlata (ktoré skvelo dopĺňa zlaté doplnky na ciferníku).

Model Opera Scarface je limitovanou edíciou, z ktorej bolo vyrobených celkovo iba 88 kusov. Dostupnou je pritom už aj dnes, a to prostredníctvom webovej stránky spoločnosti Jacob & Co.

Zdroj: HypeBeast, Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.