Jacob & Co. predstavil hodinky Bugatti Chiron Tourbillon za 280 000 dolárov

Pred rokom podpísala spoločnosť Bugatti partnerstvo s výrobcom hodiniek Jacob & Co. s cieľom vytvoriť sériu exkluzívnych značkových výrobkov.

Partnerstvo oficiálne oznámili prezidenti spoločností Bugatti a Jacob & Co. – Stephan Winkelmann a Jacob Arabo, na svetoznámej výstave hodiniek a šperkov Baselworld 2019.

Prvým produktom tejto spolupráce bola limitovaná edícia vysoko prepracovaných hodiniek Jacob & Co. s názvom Twin Turbo Furious Bugatti a špeciálny športový model Bugatti Chrono Edition Limitée 110 Ans.

Tento rok Bugatti a Jacob & Co. predstavia model Tourbillon Bugatti Chiron, ktorý vzdáva hold najrýchlejším, najsilnejším a najexkluzívnejším automobilom.

Nový model od Jacob & Co. Bugatti Chiron Tourbillon zobrazuje čas, reguluje ho mechanizmus tourbillon a je poháňaný strojčekom napodobňujúcim 16-valcový motor Bugatti. Motorček sa skladá z 578 ručne zmontovaných častí a ožíva stlačením pravej korunky. Počas chodu strojčeka sa otáčajú dve turbodúchadlá umiestnené po stranách bloku motora. Miniatúrny motor je uzavretý v zafírovom bloku a piestami pohybuje maličký kľukový hriadeľ. Výrobca hriadeľ opisuje ako jednu z najmenších a najkomplikovanejších častí hodiniek, ktorá kedy bola vyrobená touto značkou a je vytvorený z jedného pevného kusu ocele.

Titánové puzdro modelu Jacob & Co. Bugatti Chiron Tourbillon je inšpirované líniami auta Bugatti Chiron a obsahuje masívny zafírový kryštál pre lepšiu viditeľnosť všetkých pohyblivých častí. Spodná časť puzdra má tri korunky: ľavou korunkou sa nastavuje čas, stredná korunka slúži na naťahovanie hodiniek (dokážu bežať 60 hodín) a stlačením pravej koruny sa spustí chod miniatúrneho motora.

Strojček hodiniek Bugatti Chiron Tourbillon je regulovaný zložitým mechanizmom známym ako tourbillion, ktorý je umiestnený tak, že ukazuje priamo na nositeľa. Strojček je upevnený do puzdra na štyroch miestach spolu s tlmičmi. 60-hodinová rezerva energie sa monitoruje pomocou tzv. palivomeru so symbolom palivového čerpadla. S rozmermi 54 mm x 44 mm sa nastaviteľné hodinky predávajú na gumenom remienku s titánovou prackou.

Zdroj: TopSpeed

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.