Inteligentné slnečné okuliare Lowdown Focus zlepšia Vaše kognitívne funkcie

Slnečné okuliare Smith Lowdown Focus je ideálne použiť pred a po fyzickom tréningu.

Je publikovaných niekoľko štúdií, ktoré dokladujú pozitívne prínosy meditácie. Medzi najvýznamnejšie patria zvýšené kognitívne schopnosti a dobrý zdravotný stav kardiovaskulárneho systému. Napriek tomu je v dnešnej uponáhľanej dobe náročné nájsť si čas na pravidelné meditačné sedenia. Nespočetné rozptýlenia každodenného života zase spôsobujú problém so sústredením a plnohodnotnou meditáciou. Spoločnosť Smith Optics sa rozhodla predstaviť riešenie týchto problémov a na trh uviedla nový model slnečných okuliarov s názvom Lowdown Focus. Sú prvými okuliarmi so zabudovanými EEG senzormi, ktoré v reálnom čase monitorujú Vašu mozgovú aktivitu a poskytujú Vám hodnotnú spätnú väzbu prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Okuliare Lowdown Focus s priehľadným rámom a viditeľnými vstavanými senzormi.

V ráme okuliarov Lowdown Focus sa nachádza kompaktná verzia snímača mozgový vĺn, ktorý vyvinula spoločnosť Muse pre svoje meditačné čelenky. Spolu so snímačom je do rámu zabudované aj nízkoenergetické Bluetooth zariadenie, ktoré zodpovedá za komunikáciu slnečných okuliarov s aplikáciou na Vašom smartfóne. Keď ste pripravení ponoriť sa do meditácie, prostredníctvom aplikácie si zvolíte konkrétny kognitívny tréningový program, ktorý môže trvať od troch až do 45 minút. Spolu s ním si vyberiete zvukovú stopu, ktorá sa bude prehrávať počas Vašej meditácie.

Súvisiace: Analytický systém Arccos 360 umocní Váš zážitok z golfu

Dostupné sú napríklad tradičné zvuky morských vĺn či dažďového pralesa, ale aj niekoľkých abstraktných lokácií. Keď sa začnete sústrediť na tempo svojho dýchania a uvoľníte sa, zvuková stopa sa začne meniť na základe spätnej väzby senzorov v okuliaroch. Keď okuliare na základe Vašej mozgovej aktivity posúdia, že strácate koncentráciu, budú sa snažiť napraviť to pomocou zmeny prehrávaných zvukov. Keď sa Vám podarí úspešne meditovať počas dlhšieho časového úseku, aplikácia Vám začne prehrávať tlmené štebotanie vtáctva, ktoré Vám (s dostatočným tréningom) pomôže dosiahnuť stav ešte hlbšieho sústredenia.

Slnečné okuliare Lowdown Focus od spoločnosti Smith Optics.

Pomocou aplikácie si môžete zostaviť harmonogram meditačných sedení, ktorý Vám pomôže pri dosahovaní Vašich kognitívnych cieľov. Rozhranie Vám tiež umožní stiahnuť si dodatočné tréningové programy, ktoré sú určené na zlepšovanie kvality spánku, relaxácie, výkonu či sústredenia. Ak potrebujete umocniť svoju motiváciu, aplikácia ponúka rôzne spôsoby, pomocou ktorých môžete sledovať svoj progres. Vždy, keď dosiahnete niektorý zo svojich vytýčených cieľov, udelí Vám napríklad bodové ohodnotenie. Je očividné, že spoločnosť Smith Optics sa pomocou tejto technológie zameriava najmä na atlétov a športovcov.

Súvisiace: Louis Vuitton predstavil svoje prvé inteligentné hodinky

Meditačné okuliare im totiž umožňujú zvyšovať výkony počas fyzického tréningu a zotaviť sa po jeho absolvovaní. Účinok tejto technológie sa však odzrkadlí aj v iných oblastiach Vášho života, medzi ktoré patrí zvýšený kognitívny výkon, zvýšená schopnosť vyrovnávať sa so stresujúcimi faktormi a znížená úroveň úzkosti.

Model Lowdown Focus v matnom čiernom prevedení.

Slnečné okuliare Smith Lowdown Focus si už v súčasnosti môžete objednať prostredníctvom internetovej stránky výrobcu. Ich cena dosahuje 350 dolárov a sú dostupné v dvoch štýloch. Štandardný unisex model si môžete kúpiť v sivej alebo čiernej farbe, pričom štýlovejšia verzia Lowdown Focus Slim je dostupná v čiernom a bielom prevedení. Keby ste sa náhodou obávali toho, že okuliare dokážu čítať Vaše myšlienky, nie je to tak. Spoločnosť Smith Optics sa o tom dokonca výslovne zmieňuje v sekcii s často kladenými otázkami.

Zdroj: DigitalTrends, TechCrunch

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.