Instagramoví influenceri prišli kvôli pandémií o 33% príjmov

Koronavírus nešetrí nikoho, ani influencerov na sociálnej sieti Instagram. Vždy sme vedeli, že influenceri žijú život, o ktorom mnohí len snívajú. Niektorí z nich zarábajú až šesťciferné sumy; takmer 90% Američanov sa chce staťskôr influencerom, ako lekárom alebo inžinierom.

Ale pohroma s názvom COVID-19 neušetrila žiadnu profesiu a ovplyvnila všetkých influencerov po celom svete. Britská agentúra pre digitálny vývoj, Attain, vykonala štúdiu, ktorá odhaľuje, že influenceri stratili 33 percent zo svojich zárobkov. Agentúra skúmala viac ako 500 influencerov v rôznych oblastiach a výsledky sú prekvapujúce.

Agentúra Attain dosiahla výsledok rozdelením influencerov do piatich kategórií (0-100 tis., 100 tis.-500 tis., 500 tis.-1 mil., 1 mil.-3 mil., 3 mil. +), ktoré vykazovali počas tejto krízy výrazný finančný pokles. Vo všetkých kategóriách bol spozorovaný pokles množstva sponzorovaného obsahu najmenej o 50 percent.

Čím väčší je počet followerov, tým nepriaznivá situácia nebola až tak razantná. Profily s menej ako 100 000 followermi zarábajú o 72 percent menej, zatiaľ čo profily s viac ako 3 miliónmi followerov dosiahli pokles len o 55 percent. Najviac zasiahnutou kategóriou influencerov boli profily o cestovaní, keďže v okolí svojho domova nemali možnosť vytvárať nový obsah.

Súvisiace:
Najlepšie platení influenceri na Instagrame
Mamička z Austrálie sa vďaka karanténe stala vyhľadávanou influencerkou

Súčasná situácia mala najväčší dopad na ich príjmy, ktoré klesli v priemere o 47 percent, čo odhaľuje o 79 percent menej sponzorovaného obsahu. Influenceri sociálnej siete Instagram v priemere prichádzajú o 33 percent svojho potenciálneho zárobku kvôli koronavírusu, čo predstavuje približne 3 100 dolárov týždenne. Jeden follower má momentálne hodnotu približne 0,00387 dolárov.

Napriek tomu vo svete influencerov nie je všetko temné a pochmúrne. Svet je ich plátnom a kanceláriou a každý deň je pre nich nová príležitosť; 16 percent z nich dokonca uviedlo, že v skutočnosti zarábajú viac.

 

Zdroj: WWD

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.