Inhabit – Prvý londýnsky hotel, ktorý sa sústredí na váš stav mysle a ponúka hodiny meditácie, jogy, pilatesu a oveľa viac

  • Moderná architektúra a zaujímavá myšlienka priťahujú hostí do nového hotela v britskom hlavnom meste v štvrti Paddington
  • Prevažne rastlinná strava sa postará o zdravie a „čistotu“ vášho tela a spoločenské priestory, kde sú telefóny zakázané, sa postarajú o vašu myseľ

O čo ide? V londýnskom Paddingtone bol len nedávno otvorený prvý tzv. „mindfulness“ hotel. Pojem mindfulness poukazuje na stav mysle, kedy sa naše myšlienky stávajú stredobodom pozornosti pre nás a považujeme ich za veľmi dôležité bez ohľadu na to, či sú správne alebo nie rovnako, ako je dôležité vedieť prežívať prítomnosť. Ide o hotel spoločnosti Inhabit, nachádzajúci sa v pokojnej georgiánskej štvrti, ktorého atmosféra je veľmi priateľská. Hotel je v súlade s ekológiou, zdravím, či dokonca spoločenským životom, takže každý si v ňom nájde to svoje.

Ako to tam funguje? Ak patríte ku knihomoľom, v tomto hoteli vás poteší knižnica, pretože si tam oddýchnete od vašich telefónov či hudby, priestor je zároveň vybavený vzduchovými filtrami, nechýbajú ani vonné sviečky, či rozprašovacie difuzéry, vďaka ktorým zažijete aromaterapiu. O to všetko sa stará spoločnosť Self Care, ktorá investuje do mentálneho zdravia. Taktiež väčšina nábytku, ktorý sa tam nachádza, je vyrobený na zakázku od spoločnosti Goldfinger Factory, ktorá poskytuje aj kurzy tesárstva.

Hotel spolupracuje aj s aplikáciami, ktoré bojujú s plytvaním potravín, a tak kaviarne, ktoré disponujú už nepotrebnými produktmi, posúvajú jedlo ďalej cez aplikácie. Počas rekonštrukcie hotela prišli architekti a dizajnéri s ďalšou ekologickou myšlienkou – zužitkovať už vyhodený materiál, ktorý sa dá použiť ešte raz. Začali spolupracovať s tzv. trhoviskom Globechain, kde nájdete všetko možné, čo by sa dalo použiť ešte raz, vďaka čomu sa zredukuje odpad, ktorý by putoval na skládky.

Ako to tam vyzerá? Všetko je vkusne zariadené a nesie sa v modrosivom duchu. Interiér je štýlový, sú v ňom na dotyk príjemné materiály, ktoré majú na zákazníka priaznivé upokojujúce účinky. Nábytok vyrobený na mieru vo vás evokuje pocit, že ste v gregoriánskej dobe, no je tiež vkusne skombinovaný so súčasnou škandinávskou architektúrou a svetlými farbami.

Hotel tiež ponúka rôzne wellness procedúry, vrátane jógy.

A čo zdravie a fitness? Hosťom sú k dispozícii skoré ranné hodiny meditácie, či hodinové prechádzky krásnou prírodou v neďalekom Hyde Parku – nie je nič lepšie ako svieži vzduch v zaneprázdnenom Londýne.

Vo svojom programe majú zahrnuté nielen skoré ranné hodiny meditácie, ale môžete si užiť aj jogu, a to buď ráno alebo večer, a ak ste fanúšikom cvičenia pilates, tak aj to je v ponuke. Postarajú sa o vás skúsení inštruktori z renomovaných štúdií, ako napríklad Tri Yoga. Meditovať môžete priamo každý deň v priestoroch na to určených, kde môžete v pokoji počúvať aj meditačného sprievodcu, čo vám umožní jednoduché cvičenie. K dispozícii je už aj obľúbená infračervená sauna, ktorá má priaznivé účinky na zdravie, či chudnutie.

Je tam aj posilňovňa? Samozrejme! Navyše je plne zariadená a nájdete v nej aj bicykel Peloton, ktorý je určený na silný energetický tréning. Na tomto stacionárnom bicykli sa môžete zúčastniť aj online pretekov, a dokonca vďaka živému vysielaniu má tento pretek celosvetový rozmer. K dispozícii je aj výber požadovaných špeciálnych topánok.

Kuchyňa, ktorú spravuje zdravotné stredisko Yeotown.

A čo jedlo a pitie? Pre hosťov je stále k dispozícii (mimo lobby) čerstvé ovocie, bylinkové čaje a zdravé pochutiny. Svetlá a vzdušná kuchyňa, ktorá je prevádzkovaná zdravotným strediskom Yeotown so sídlom v Devone, ktorý nielenže dohliada na jedlo, ale tiež sa stará o personál reštaurácie a zabezpečuje im školenia potrebné pre prácu v hoteli, je zariadená vo veľmi vkusnom škandinávskom štýle a jej priestory sú využité na spoločenské, či súkromné účely. Samozrejme, môžete si tam vychutnať aj zdravé raňajky, ako napríklad domácu granolu s kokosovým mliekom, ananásom, ružovou vodou a mangom, a to všetko s kokosovou posýpkou; pomarančové muffiny s kokosovým jogurtom a ovocím; pikantné vajcia s kurkumou a brokolicou; egyptské jedlo duqqa, čo sú na jemno mixované bylinky, orechy a korenie,  avokádo a vegánske pesto, ako aj okrem delikátnych raňajok sa hostia môžu tešiť aj na zdravé a ľahké obedy. Pre menej náročných sú tu na raňajky aj jednoduché ovsenné vločky, sójové a mandľové mlieko, no a káva nesmie chýbať.

Dalo sa čakať, že denné menu bude tiež špeciálne, ako aj celý tento hotel. V ponuke nájdete predovšetkým pokrmy rastlinného pôvodu a k tomu vajíčka, či chutný losos. Len nedávno sa ponuka rozšírila aj o organické vína vhodné k večernému menu.

Súvisiace: 7 ekologických rezortov, ktoré dokazujú, že aj luxus môže byť dlhodobo udržateľný

Aké sú izby? V ponuke sú izby s veľmi jednoduchým vybavením, doslovne iba na prespanie, nízkorozpočtové pre sólo cestovateľov a štvorposteľové pre rodiny. Všetky izby sú zariadené v rovnakom štýle ako aj spoločenské priestory, čiže teplé farby a príjemné materiály. V každej izbe sú aromaterapeutické difuzéry a výber rôznych vonných olejov, no a samozrejme, matrace, ktorých materiály sú ekologicky prijateľné. Vedľa postele sa nachádza drevený box, do ktorého by si zákazník mal odložiť na noc mobilný telefón pre pokojný a ničím nerušený spánok.

V izbách prevládajú veľmi upokojujúce tóny a farby, ktoré vás nakopnú, aby ste svoj telefón odložili a nasali atmosféru

Keďže hotel sa snaží redukovať plasty a fungovať ekologicky, nenájdete v ňom žiadne plastové fľaše na jedno použitie, no miesto nich používajú štýlové sklenené fľaše, do ktorých čapujú pramenitú vodu Belu ( filtrovaná voda sa nachádza na každom jednom poschodí, kde si ju hostia môžu načapovať ). Meditačný sprievodca bude čoskoro k dispozícii na tabletoch, ktoré sú v izbách, zatiaľ je k dispozícii v televízii. Väčšina izieb disponuje iba sprchou namiesto vane a využívajú produkty značky REN, ktoré sú bohaté na minerály a trvalo udržateľné.

Stojí za to pozrieť sa do Paddingtonu? Z okolia sa pomaly stala štvrť pre bohatých, ktorú dopĺňa krásny kanál, útulné kaviarničky a reštaurácie. Smerom na východ sa nachádza povestná Oxford Street, no aj napriek svojej popularite, zdá sa, že hostia hotelu Inhabit by sa vybrali skôr západnejšie, do štvrti Notting Hill.

Koľko niečo také stojí? Cena za izbu začína na sume 150 libier za noc, čo je v prepočte približne 176 €.

Zdroj: Yahoo, CNN

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.