Influencerka ukázala ako sociálne médiá neodzrkadľujú realitu

Čítali sme toho veľa o najlepšie zarabájúcich ľudoch na Instagrame a závideli sme im, ako si títo ľudia uživajú svoj život a pritom zarábajú všetky tie peniaze. Realita však vyzerá inak. Áno, väčšinou sa bavia, ale výsledkom týchto obrázkov nie je stránka z knihy s názvom realita.

Súvisiace:
Prečo jeden z najlepších šéfkuchárov sveta nemá rád “Instagramerov”?
Ľudia si plánujú výlety podľa fotiek z Instagramu a kazia si zážitok z cestovania

Len raz za čas sa stretneme s niekým, kto má vplyv na sociálne médiá ako Rianne Meijer, instagramerka žijúca v Amsterdame. Robí to, čo pôsobí ako prirodzený vánok v syntetickom svete Instagramu. Jej príspevky na Instagrame sú osviežujúce, pretože s odvahou uverejňuje svoje neupravené fotografie spolu s predtým uverejnenými dokonalými fotografiami.

Rianne získala veľa pozitívnych spätných väzieb, pretože ľudia sa vedia stotožniť s niekým, kto nie je bezchybný v reálnom živote, pretože koniec koncov, nikto nie je dokonalý. Tento odkaz rezonuje v jej prśpevkoch, čo ľudí oslobodzuje. Nevyhýba sa získavaniu perfektných fotografií pre Instagram, získaných po 250 pokusoch, ale tiež búra stereotypy a vykladá fakty na stôl.

Na jednej strane sú ľudia, ktorí zrušili sledovanie profilu mladej iunstagramerky, na strane druhej Rianne získala nových followerov a dostala veľa podporných komentárov. Sama uviedla: “Ak ma ľudia chcú zrušiť, je to v poriadku. Mám pocit, že som prostredníctvom tohto projektu našla svoj hlas, a chcem v tejto súvislosti neustále budovať komunitu, ktorá stavia na pozitívnom posolstve.“

 

Zdroj: Insider

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.