Hrdým majiteľom nového dizajnu hodiniek Patek Philippe sa stal svetoznámy rapper

Americký umelec Drake si tak do svojej zbierky pridáva ďalší kúsok luxusnej značky.

Luxusné značky nie sú v oblasti hip-hopu ničím novým. Nestáva sa však často, že by konkrétny produkt jednej z takýchto značiek bol zmienený v akejkoľvek rapovej skladbe. len nedávno to však svetoznámy rapper Drake zmenil.

Iba niekoľko hodín po vydaní novej piesne „Life is Good“ v spolupráci s umelcom Future, sa rapper objavil na Instagrame, kde svojim fanúšikom ukázal na mieru a podľa želania vyrobené hodinky Patek Philippe, ktoré sa v konkrétnej piesni spomínali dokonca až tri krát. Vzhľadom na to, že ide o ich model s názvom „Nautilus“, je možné tvrdiť, že rapper sa naozaj má čím chváliť. Len vlastnenie akéhokoľvek typického druhu modelu Nautilus je totižto nesmierne ojedinelé, nakoľko si na jeho kúpu brúsi zuby masívny počet čakateľov. Verzia Drakea s referenčným číslom 5726 je však ešte o niečo viac unikátna. Bola totižto upravená zakladateľom značky Off-White a riaditeľom značky Louis Vuitton – Virgilom Ablohom.

Novovytvorená verzia dizajnu, pokrytá (pravdepodobne) stovkami smaragdov, predstavuje očarujúcu symfóniu zelenej farby. Nezvyčajným však na tomto projekte nie je ani tak samotná úprava podľa vlastných predstáv, ktorá je v kruhoch bohatých ľudí pomerne bežná. Najzaujímavejším je fakt, že pri jeho výrobe došlo k prekrytiu klasického dizajnu a loga značky Patek Philippe. V skutočnosti nie je meno výrobcu viditeľné vôbec. Na rozdiel od iných značiek, ako napríklad Tag Heuer, Bulgari a Zenith, ktoré slobodnú úpravu svojich modelov hodiniek povolili – značka Patek Philippe sa vždy voči takejto radikálnej zmene zasahujúcej do loga a symbolov spoločnosti zásadne ohradzovala.

Unikátny dizajn svetoznámeho modelu Nautilus bol navrhnutý Géraldom Gentom. Punc tohto štýlu pomohol posilniť a opätovne oživiť celkovú výrobu vysokokvalitných a luxusných švajčiarskych hodiniek počas prílivu modelov poháňaných batériami. Vzhľadom na to, že jeho oficiálne predstavenie prebehlo v roku 1976, je možné považovať ho za pomerne modernú klasiku. Tieto unikátne hodinky sa pritom od ostatných na trhu odlišovali hneď niekoľkými znakmi.

Súvisiace:

Nová limitovaná edícia hodiniek od HYT využíva tekutinou naplnenú lebku na to, aby Vám povedala, koľko je hodín

Jedným z najvýraznejších bol horizontálne tepaný ciferník, ktorý je ale v prípade Drakeových hodiniek kompletne zakrytý okrúhlymi drahokamami. Rovnako je pôvodný model hodiniek príznačný aj priekopníckym puzdrom, ktoré bolo však v prípade diferencovaného modelu rovnako pozmenené.

Aj napriek tomu, že samotný Drake nie je samozvaným odborníkom na hodinársky priemysel, značka Patek Phillipe mu nie je vôbec cudzia. Tento fakt potvrdzujú aj jeho ďalšie vzácne (a rovnako modifikované) hodinky Patek Phillipe z ružového zlata, ktoré boli osadené viac ako 1000 diamantmi a pohybujú sa v cenovej hodnote ohromujúcich 600 000 dolárov.

Zdrojový link: Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.