Hotelová skupina Mandarin Oriental sa postavila do čela luxusného viedenského hotela

Hotelová skupina Mandarin Oriental Hotel Group len nedávno oznámila, že sa stáva manažérom luxusného hotelu a značkových rezidencií v rakúskej Viedni, ktoré sa majú otvoriť už koncom roka 2023.

Viedenská súčasť hotelovej skupiny Mandarin Oriental sa bude nachádzať v historickej budove, ktorá pôvodne slúžila ako mestský okresný súd od roku 1912 do roku 2003. Jej lokalitou je pokojná ulica v prvom viedenskom dištrikte na Okružnej triede, vďaka čomu sa v jej blízkosti nachádza široká škála reštaurácií a barov. Poblízku je však rovnako možné nájsť aj veľké atrakcie mesta, ku ktorým patrí napríklad Dóm svätého Štefana, zámok Hofburg, či Viedenská štátna opera.

Rekonštrukcia nehnuteľnosti je už v plnom prúde. Nepôjde však o kompletnú renováciu, nakoľko aj napriek prestavbe si budova ponechá mnoho pôvodných dizajnérskych prvkov. Vo finále bude hotel pozostávať zo 151 hosťovských izieb a apartmánov, ktoré budú obklopovať dvor nachádzajúci sa v strede nehnuteľnosti. Ten bude zasa zahŕňať reštauráciu, bar a vonkajšiu záhradu. V rámci budovy bude taktiež možné nájsť klasické kúpele hotelovej skupiny doplnené o sériu liečebných miestností a plavecký bazén spoločne s plne vybaveným fitness centrom. Škála prispôsobiteľných miestností pre bankety a rôzne školenia, či stretnutia, bude dostupná aj pre rôzne spoločenské udalosti.

17 rezidencií hotelovej skupiny Mandarin Oriental bude umiestnených na dvoch vrchných poschodiach budovy, vďaka čomu budú disponovať aj súkromným prístupom na jej strechu. Niekoľko apartmánov bude taktiež ponúkať vonkajšie terasy a s nimi súvisiace úchvatné výhľady na mesto. Budú to jedny z najluxusnejších a najexkluzívnejších apartmánov mesta, ktorých obyvatelia si budú môcť užívať legendárne služby a priamy prístup k hotelovému vybaveniu hotelovej skupiny Mandarin Oriental.

Vlastníkom projektu je obchodná spoločnosť Brisen Group so sídlom v Ženeve, ktorá operuje v oblasti európskych investičných nehnuteľností a správe majetku. Za návrh a zariadenie hotelových a rezidenčných interiérov budú zodpovední londýnski dizajnéri Goddard a Littlefair.

V októbri 2019 sa hotelová skupina Mandarin Oriental Hotel Group zaviazala eliminovať všetky jednorazové plasty naprieč celým svojim portfóliom luxusných hotelov, a to už do konca marca 2021.

Zdroj: RusTourismNews

 

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.