Hotel Baccarat v New Yorku podáva koktejl za $5 000 vyrobený zo vzácneho likéru

Koktejl L’Imperial sa podáva v pohári značky Baccarat, je ozdobený čerešňou Amarena a šafranom, a obsahuje zelený likér chartreuse z mimoriadne vzácneho ročníka 1921-1926.

Koktejly v Hongkongu sú síce drahé, ale New York má „Last Word“ – alebo aspoň koktejl inšpirovaný touto legendou.

Koktejl Last Word vznikol v období americkej prohibície a rovnakým dielom obsahoval gin, zelený bylinný likér chartreuse, likér Maraschino a limetkovú šťavu. V čase svojej najväčšej slávy stál pozoruhodných 35 amerických centov.

Moderná verzia koktejlu Last Word sa nazýva L’Imperial a podáva sa výlučne v hoteli Baccarat v New Yorku.

Súčasná verzia tohto populárneho koktejlu nesie názov L’Imperial a bude Vás stáť omnoho viac – až 5 000 dolárov.

Ale prečo je tento drink taký drahý?

Servíruje sa totiž v pohári značky Baccarat, ktorú si obľúbili ruskí cári, pričom samotný koktejl stojí iba 1 400 dolárov, ale ak si chcete nechať aj krištáľový pohár, celková cena sa vyšplhá až na úžasnú hodnotu 5 000 dolárov.

Ozdobu luxusného koktejlu L’Imperial vytvoril šéfkuchár Gabriel Kreuther – ocenený dvoma Michelinovými hviezdami – z rovnomennej reštaurácie v New Yorku. Táto ozdoba predstavuje čerešňu Amarena, ktorá je ručne pokrytá zlatou fóliou a nastoknutá na byline šafranu – ten sa zase považuje za najdrahšie korenie na svete.

Hotel Baccarat New York je rovnomennou globálnou vlajkovou loďou 255-ročnej značky luxusných výrobkov z krištáľu.

Samotný nápoj je kombináciou zeleného likéru chartreuse z prominentného ročníka približne 1921 až 1926, likéru Maraschino, ktorý dozrieval v dubových sudoch a čírej limetkovej šťavy. Ďalšími dôležitými ingredienciami sú beluga vodka a kafrová limetka.

Cena koktejlu síce dosahuje iba 1 400 dolárov, ale spolu s luxusným krištáľovým pohárom stojí až 5 000 dolárov.

Koktejl môžete ochutnať v hoteli Baccarat v New Yorku a vytvoril ho Antoine Hodge, riaditeľ baru a prípravy nápojov tohto zariadenia po tom, ako sa mu podarilo získať mimoriadne vzácny ročník fliaš zeleného bylinného likéru chartreuse z obdobia rokov 1921 až 1926.

Zdroj: Liquor

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.