Hodinky značky Girard-Perregaux, s názvom Quasar Azure v hodnote $274 000

Sú vyrobené z jediného kusu modrého zafíru a predstavujú hotové umelecké dielo.

V priebehu minulého roka hodinárska značka Girard-Perregaux odprezentovala model hodiniek Quasar, ktorý bol vynovenou verziou o rok staršieho modelu Neo Tourbillon Three Bridges Skeleton.

Daný model je stelesnením nového a pomerne odvážneho poňatia storočného tourbillonu s už ikonickými tromi mostami značky, ktorých vznik sa datuje až do roku 1867 (a teda do obdobia, kedy s ich výrobou značka ešte len začínala).

Vďaka pevnému puzdru zo zafírového kryštálu je model doplnený o poriadnu dávku priehľadnosti. Pohyb hodiniek vytvorený z titánu navyše vytvára dojem, že model sa na zápästí svojho vlastníka doslova vznáša.

Hodinárska značka Girard-Perregaux predstavila pre rok 2020 novú verziu hodiniek Quasar, ktoré využívajú rovnakú zázračnú formulku ako aj model pred ním. Navyše je však obohatená aj o zafírové puzdro v modrej farbe. Tieto hodinky s názvom Quasar Azure však budú vyrobené iba v limitovanom množstve ôsmich kusov.

Model hodiniek s pomenovaním Quasar Azure ctí dedičstvo značky využitím tourbillonu s tromi mostíkmi a taktiež aj zabezpečením jeho maximálnej priehľadnosti. Modré zafírové puzdro s priemerom 46 milimetrov je pritom vytvorené z jediného kúsku zafíra, ktorý bol úzkostlivo vyleštený až do svojej dokonalosti.

Svojmu majiteľovi tak ponúka neobmedzený a trojdimenzionálny pohľad na svoju mechanickú časť. V jeho vnútri je umiestnený vlastný kaliber značky s označením GP09400-1035, ktorý disponuje až 60-hodinovou rezervou náťahu.

Súvisiace: Nové titánové hodinky značky Genus sú vyrobené starodávnou metódou japonských výrobcov mečov

Tri mostíky odhaleného automatického pohybu sú vyrobené z titánu s označením Grade 5, pričom umiestnené sú priamo oproti hlavnej doske opracovanej metódou NAC. Tourbillon, ktorý sa nachádza pri označení šiestej hodiny, vyniká klasickým a už zaužívaným tvarom značky Girard-Perregaux, ktorý pripomína klietku v tvare lýry. Pri pohľade na prednú časť hodiniek je možné uzrieť aj mikro-rotor z bieleho zlata, ktorý sa nachádza pod malým valcom. Práve on dodáva odhalenému pohybu prehľadný vzhľad.

Hodinky značky Girard-Perregaux s názvom Quasar Azure sú upnuté na antracitovom remienku s metalickým efektom a farebne ladiacim ručným vyšívaním.

Model hodiniek z tejto limitovanej edície je dostupný iba na základe podania špeciálnej objednávky, po vykonaní ktorej budú hodinky doručené v guľovitom puzdre z ručne fúkaného skla. Jeho predajná cena sa pritom pohybuje vo výške 274 000 dolárov.

Zdroj: WatchTime, Girard-Perregaux

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.