Hodinky Three Bridges od značky Girard-Perregaux dostali grafickú aktualizáciu

Hodinky Neo Tourbillon Three Bridges Skeleton od spoločnosti Girard-Perregaux.

Značka Girard-Perregaux uviedla na trh svoje prvé vreckové hodinky modelu Three Gold Bridges Esmerelda už v roku 1884. Niet žiadnych pochýb o tom, že tento skvost bol skutočným majstrovským dielom vtedajšieho hodinárskeho priemyslu. Práve to je dôvodom skutočnosti, že prestížny švajčiarsky výrobca sa aj naďalej snaží nachádzať spôsoby, pomocou ktorých by znovu vyrozprával svoje minulé úspechy. Treba poznamenať, že sa mu to podarilo a stali sme sa svedkami uvedenia nového modelu s názvom Neo-Tourbillon Three Bridges Skeleton.

Tradičný model bol revidovaný už v roku 2014. Tri zlaté mosty na pozadí ciferníka hodiniek boli vtedy nahradené modernejšou titánovou verziou. Zákulisné informácie hovoria o tom, že tieto tematické štruktúry sú inšpirované troma modernými architektonickými dielami. Údajne medzi ne patrí viadukt Millau na juhu Francúzska (najvyšší na svete), most kráľa Mohammeda v Maroku (týči sa nad údolím rieky Bouregreg, neďaleko mesta Rabat) a most Oversteek Brug v holandskom meste Nijmegen.

Súvisiace: Nové luxusné hodinky Richard Mille RM 53-01 Tourbillon sú už na svete

Podobne ako spomenuté slávne mosty, z ktorých čerpá inšpiráciu aj nový model týchto hodiniek, titánové mosty v rámci ciferníka zdanlivo spájajú dva útesy po stranách priepasti. Skrutky, ktoré im dodávajú stabilitu, hrajú úlohu podporných pilierov majestátnych architektonických objektov. Zadná strana puzdra a kryt ciferníka sú vypuklé, aby bol čo najviac viditeľný vnútorný mechanizmus hodiniek. Pohyb ručičiek poháňa motorček typu GP 9400-0011, ktorý je charakteristický aj pre model z roku 2014.

Hodinky Neo Tourbillon Three Bridges Skeleton od spoločnosti Girard-Perregaux.

Ikonické tri mosty sú v súčasnosti už ustálenou súčasťou DNA a štýlu značky Girard-Perregaux. Dáva teda dokonalý zmysel, aby výrobca luxusných hodiniek staval na tradícii svojho korunného klenotu. Model Neo Tourbillon Three Bridges Skeleton je dokonalým príkladom toho, ako dokáže švajčiarsky hodinár moderným spôsobom podčiarknuť nádheru 134-ročnej klasiky.

Súvisiace: Značka Bovet predstavila nové luxusné hodinky Edouard Bovet Tourbillon

Titánové puzdro hodiniek dosahuje priemer 45 milimetrov, čo sa zhoduje s modelom z roku 2014. Nová verzia je však o niečo robustnejšia a jej hrúbka zodpovedá 15,85 milimetrom. To je spôsobené predovšetkým požiadavkou na transparentnosť krytu a vnútorného mechanizmu. Hodinky disponujú rezervou náťahu v hodnote 60 hodín a odolávajú vode do hĺbky 30 metrov. Ich predajná cena predstavuje 138 000 dolárov.

Zdroj: HauteTime, Watchesbysjx

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.