Hodinky Roger Dubuis v hodnote $276 000 sa môžu pochváliť troma svetovými prvenstvami

Švajčiarsky výrobca hodiniek, Roger Dubuis, je známy svojou inovatívnosťou. Táto značka neustále experimentuje s tou najnovšou technológiou a avantgardnými materiálmi, pričom sa vo svojej tvorbe unikátnych modelov inšpiruje aj automobilovým a leteckým priemyslom.

Ani jej najnovší model hodiniek zo série Excalibur nie je výnimkou. Náramkové hodinky Excalibur Twofold sú dokonalou demonštráciou snahy o jedinečnú kreativitu, ktorú značka dosahuje spojením výraznej extravagantnosti a technickosti. Samotný názov naznačuje dve úplne odlišné osobitosti týchto hodiniek. Počas dňa majú vďaka svojmu bielemu dizajnu klasický a elegantný charakter. V noci sa však zmenia na elektrický kúsok, s podsvietením typickým pre tvorbu Rogera Dubuisa, ktorá je čokoľvek, len nie tradičná.

Youtube video

Hodinky sa môžu pochváliť troma svetovými prvenstvami. Ich púzdro s priemerom 45mm a ciferník sú vyrobené z minerálneho kompozitného vlákna (MCF), čo je ultra biely kompozitný materiál vyrobený z 99,95% silice, ktorý si Roger Dubuis vytvoril sám. Patentovaný postup bol vyvinutý tak, aby rozsvietil každý uhol hornej platne strojčeka zloženého z MCF. Ich nočné svietenie vydrží až o 60% dlhšie ako u hodiniek s bežného luminiskujúceho materiálu.

Tretia inovácia hodiniek sa nachádza v ich náramku, ktorý je vyrobený z fluorouhlíkovej gumy a vďaka svetovo unikátnej technológii s názvom “LumiSuperBiwiNova” je taktiež v noci luminiskujúci. Výkonný riaditeľ spoločnosti, Nicola Andreatta, považuje tento model za dokonalý príklad firemnej koncepcie umeleckej technológie a inovácie: “Ako prvým na svete sa nám podarilo predstaviť v týchto jedinečných hodinkách tri inovácie: nový ultra biely kompozitný materiál, luminiskujúce uhly v kalibri a luminiskujúcu gumu v náramku. Využili sme ich ako umelecké prvky s úmyslom predstaviť ten najvzrušujúcejší zážitok z najluxusnejšieho hodinárstva.” Hodinky mali byť predstavené na dnes už zrušenom, ženevskom podujatí Watches & Wonders Geneva.
Hodinky Excalibur Twofold s cenou 276 000 dolárov sú limitované na 8 kusov.

Zdroj: LuxExpose

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.