Hodinky Richard Mille v hodnote $830 tisíc ukradnuté zo zápästia japonského obchodníka v Paríži

Hodinky Richard Mille.

Nosenie mimoriadne drahých luxusných hodiniek s diamantmi na verejnom mieste nie je nikdy dobrý nápad, najmä ak toto miesto získalo prívlastok, že je centrom okrádania. Japonský obchodník za túto lekciu draho zaplatil, keď mu hodinky v hodnote viac ako 800 tisíc dolárov ukradli priamo z jeho zápästia pred päťhviezdičkovým hotelom v Paríži.

Podľa CNN muž vyšiel z hotela Napoléon, aby si zapálil cigaretu, keď mu zlodej vytrhol hodinky priamo z jeho zápästia. Hotel sa nachádza v tesnej blízkosti Víťazného Oblúka a známej ulice Champs-Elysées. Hodinky, ktoré boli obchodníkovi ukradnuté, sú Tourbillon Diamond Twister značky Richard Mille, ktorých cena je až 830 tisíc dolárov a sú zdobené diamantmi v špirálovom vzore.

CNN uvádza, že prípad bol presunutý na policajné oddelenie zamerané na organizovaný zločin z dôvodu vysokej hodnoty hodiniek. Prípady krádeží luxusných hodiniek sa v posledných rokoch prudko zvýšili. V prvých 7 mesiacoch tohto roka bolo hlásených 71 prípadov krádeže luxusných hodiniek. Väčšina lúpeží sa odohráva v luxusnom 8. obvode, mieste, kde sa nachádza veľa luxusných obchodov a nóbl hotelov. Odcudzené hodinky sa na čiernom trhu zvyčajne predávajú za približne 30 až 50 percent svojej pôvodnej hodnoty, čo ich robí pre zlodejov veľmi výnosnými.

Súvisiace: Vreckový zlodej na Ibize ukradol hodinky Richard Mille McLaren F1 za $1,3 milióna

Nie je to však iba Paríž, ale aj ďalšie časti sveta, kde sa zvyšuje počet prípadov krádeží luxusných hodiniek. Začiatkom tohto roka zlodej ukradol turistovi na Ibize hodinky Richard Mille v hodnote 1,3 milióna dolárov. Je prezieravé dať si tieto ultramoderné hodinky poistiť, pretože nikdy neviete, kedy a kde títo zlodeji môžu zasiahnuť.

Zdroj: Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.