Hodinky od značky Jacob & Co za 325 000 eur sú vo svojej podstate záhradou plnou drahokamov

Od motýľov až po kvety – to sú motívy, ktoré zdobia najnovší model hodiniek značky Jacob & Co, ktoré v sebe zahŕňajú skutočnú záhradu všetkých ženských klišé. Avšak pod sladkou vrstvou dievčenského ornamentu je možné nájsť skutočne zaujímavý mechanický dizajn výrobku. Celkový dojem týchto hodiniek je tak viac, než ohromujúci.

Kolekcia Astronomia značky Jacobs & Co. predstavila základný model pre každý z týchto výrobkov už v roku 2014, kedy touto novinkou rozprúdila debaty a nadšenie svojich zákazníkov.

Zakladateľ spoločnosti Jacob Arabo uviedol: „Vzhľadom na to, že v poslednej dobe zaznamenávame väčší nárast záujmu zo strany žien o špičkové hodinárstvo, rozhodli sme sa vytvoriť niečo unikátne aj pre nežnejšiu časť nášho zákazníckeho portfólia,“ … „Predstavoval som si tak niečo, čo by bolo v rámci mechaniky nesmierne komplikované, no zároveň by obsahovalo mnoho doplnkových prvkov. V konečnom dôsledku tak ide o Fleurs de Jardin, ktorý sa po viac než neustálom ročnom vývoji stal výsledkom tejto predstavy.

Jacob & Co. Astronomia Fleurs de Jardin.

Pri pohľade zhora je možné vidieť ukazovateľ času a ich rám, ktorý v sebe obsahuje kvety z drahokamov a zároveň rotuje v smere hodinových ručičiek každých 10 minút. Otáčavou časťou hodiniek je ale aj perlová kvetina, ktorá tvorí ústredný komponent hodiniek a točí sa proti smeru hodinových ručičiek. Popri tom všetkom sa safírový prstenec hodiniek otáča taktiež, avšak znovu raz v smere hodinových ručičiek. Nakoľko každý komponent týchto hodiniek sa otáča a pohybuje rôznym smerom, produkt tak pôsobí ako nesmierne komplikovaný, no stále výrazne podčiarkujúci jeho nesmiernu estetickosť.“

Ručné navíjanie obsahuje tri ramená, ktoré každých 10 minút dokončia rotáciu okolo stredovej osi. Nie je to však pohyb, ktorý vo svojej podstate zanechá dôrazný prvý dojem. Túto úlohu zastáva to, čo tento pohyb zdobí.

V krátkosti povedané, odvetvie šperkov tejto spoločnosti nezískalo svoju patričnú reputáciu len tak náhodou. Viditeľný pod jedinečným klenbovým zafírom hodiniek s dvojitou antireflexnou úpravou je práve už spomínaný pozoruhodný pohyb drahokamov modelu. Obsahuje 0,85 karátový modrý topás, pričom rám je posiaty jedenástimi kvetmi zloženými z viacfarbných drahokamov v tvare kosoštvorca – následne taktiež z ružových zafírov, zo zafírov v studenej modrej farbe, z tsavoritov, ametystov, oranžových zafírov a rubínov a taktiež aj perlete, ktorá je ústredným komponentom celých hodiniek, pričom sa navyše otáča proti smeru hodinových ručičiek každých 10 minút. Obsahuje pritom aj 46 modrých zafírov, ktoré spoločne činia približne 1,05 karáta.

Súvisiace:
Kryštálovo čisté: 5 hodiniek zo zafírového kryštálu so špičkovou technológiou
Tieto náramkové hodinky od značky Patek Philippe za $31 miliónov sa stali najdrahšími na svete

To je však nič oproti drahokamom, ktoré zdobia tieto hodinky. Ide totižto o 42,5 milimetrový 18 karátový obal z ružového zlata a taktiež o 18 karátovú sponu z toho istého kovu. Samotný rám sa pritom môže pochváliť 40 modrými zafírmi v celkovej hodnote približne 3,7 karátov, zatiaľ čo vnútorný krúžok obsahuje až 48 modrých zafírov v celkovej hodnote približne 1,31 karáta. Na popruhu v tvare motýľa pritom nájdete 44 modrých zafírov v hodnote 0,76 karátov (pričom si taktiež môžete vybrať aj upravenú verziu tohto produktu, ktorá zahŕňa ružové zafíry).

Dostupný v limitovanej edícii iba 101 kusov je produkt Astronomia Fleurs de Jardin predávaný v hodnote približne 325 000 eur.

Zdroj: EuroPastar

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.