Hodinky Jaquet Droz obsahujú magický rybník s plávajúcimi kaprami a sú úžasné!

Hodinky Magic Lotus Automaton vyobrazujú vodnú verziu Edenu.

Všetky hodinky ukazujú čas. Malý počet odhaľuje aj astronomické detaily a iné horologické útvary. Pokiaľ však vieme, iba jedny ponúkajú štvorminútovú opakujúcu sa animáciu, ktorá zobrazuje záhradu podobnú Edenu s pučiacimi lotosovými kvetmi a plávajúcimi kaprami koi.

Predstavujeme Vám nové náramkové hodinky Magic Lotus Automaton od švajčiarskeho výrobcu hodiniek Jaquet Droz, špecialistu na to, čo značka nazýva „umením mechanického úžasu“. Mimoriadne hodinky, ktoré boli uvedené na trh v máji, vyžadovali trojročný vývoj, čo je ľahké pochopiť, keď uvidíte tú pôvabnú poéziu na ich prepracovanom ciferníku.

Scéna zobrazuje štyri kvety, z ktorých každý predstavuje ročné obdobie. Ručne vyrezávané perleťové tlačidlo na 3. hodine symbolizuje neotvorený lotosový púčik, tzv. Jar. Vľavo od neho kvitnúci lotos so žlto-zafírovými piestikami a zlatými tyčinkami evokuje Leto. Lotosový kvet, ktorý spadol do vody a je pripravený odplaviť sa preč, predstavuje Jeseň. Semienko v tvare diamantu na 6 hodinách označuje Zimu, pretože sa semienka v zemi pripravujú, aby mohli na Jar vyhnať nové lotosové púčiky.

Kvet Jacob Droz Magic Lotus Automaton.

Ciferník hodiniek Magic Lotus Automaton sa skladá z troch častí. Prvá je vyrobená z ónyxu so zlatými hodinovými a minútovými ručičkami. Okolo nej leží pevný polkruh, v ktorom je zobrazený životný cyklus lotosu, doplnený stonkami trstiny a tromi listami lotosu s vrstvou glazúry „Grand Feu“ ( vypálenie pri vysokej teplote ) na základni z 18 karátového bieleho alebo ružového zlata.

Práca na Magic Lotus Automaton.

Plne otočný tretí obvodový kruh obsahuje dve animácie: jedna je ručne vyrobená zlatá ryba koi, ktorá hýbe chvostom akoby skutočne plávala vo vode. Pohybuje sa nahor a nadol a jemne sa potápa pod lotosovými listami. Druhá animácia je plávajúci lotos, ktorý si osvojí nový stredový kameň vždy, keď prechádza pod ciferníkom alebo listami – či už ide o modrý zafír, žltý zafír alebo rubín.

Vyjadrenie značky je nasledovné: „Rovnaký kameň sa počas jednej rotácie nikdy neobjaví na rovnakom mieste. Farba lotosového srdca sa neviditeľne mení štyrikrát pre každú rotáciu okolo rieky a ten istý kameň nie je možné vidieť dvakrát za sebou.“

Zadná strana Jaquet Droz Magic Lotus Automaton.

Jemná, ručne maľovaná modro-zelená vážka umiestnená medzi 8. a 9. hodinou slúži ako rezerva energie a zaznamenáva priebeh tejto dlhej animácie. Keď je rezerva energie prázdna, vážka bude odpočívať na lotosovom liste.

Súvisiace: Značka Jaquet Droz predstavila hodinky so siedmymi animáciami a 216 diamantmi

Výrobca hodiniek Jaquet Droz dosiahol toto mechanické umenie pomocou ručne navíjacieho pohybu mechanického automatu s tlačidlovým mechanizmom, ktorý oživuje rybník, kapra a lotosový kvet – z celkovo 500 a viac komponentov. Druhý, samonavíjací pohyb poháňa ciferník hodín a minút.

Hodinky sú k dispozícii v 43 mm puzdre z ružového alebo bieleho zlata. Počet samotných hodiniek je obmedzený na 28 kusov pre každé prevedenie za 210 000 dolárov.

Zdroj: HauteTime, WorldTempus

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.