Hodinárska značka Franck Muller a švajčiarsky výrobca automobilov Rolls-Royce spojili svoje sily

Automobilový výrobca Rolls-Royce a hodinárska značka Franck Muller, spojili svoje sily v rámci unikátneho projektu, ktorý prinesie jedinečnú zbierku hodiniek a automobilov inšpirovaných ikonickým hodinárskym kúskom značky s názvom Crazy Hours.

Špeciálna edícia automobilu je založená na tej najvýraznejšej verzii svetovo najsilnejšieho automobilu Rolls-Royce s označením Black Badge Wraith, ktorý sa nazýva aj ako Rolls-Royce model „Wraith Crazy Numbers“. Predpokladá sa, že personalizovaný program britského výrobcu automobilov (s označením Bespoke) zapracuje do nového automobilu typické dizajnérske prvky z modelu už spomínaných hodiniek Crazy Hours.

Ako Matt Danton, a teda dizajnér programu pôsobiaci v domove značky Rolls-Royce v Goodwoode, poznamenal: „Znamenitosť, vodcovstvo a autentický prejav sú srdcom programu Bespoke. Automobil je považovaný za kľúčový prvok vkusu a osobného štýlu klienta, takže je len prirodzené, že jeho program je vytvorený na mieru.“

Spoločnosť pritom svojim fanúšikom ponúkla možnosť nahliadnuť na model pripravovaného automobilu, ktorý do výroby poputuje už čoskoro a svoj debut ohlási v poslednom štvrťroku 2020. Vďaka tomu je tak zrejmé, že exteriér automobilu bude pokrývať nádherná farba odtieňu Velvet Sparkle s motívom dvoch pásov, a teda takzvaným motívom Twin-Coachline, v strieborno-kobaltovomodrom prevedení nadväzujúcom na tematiku hodinárskeho modelu Crazy Hours.

Interiér bude disponovať unikátnou prístrojovou doskou a zdobenými číslicami na zadnom paneli spoločne so špeciálnou verziou hviezdnej oblohy Starlight Headliner, ktorá bude znázorňovať ciferník ikonického hodinárskeho modelu.

Na oslavu partnerstva daných značiek sa zasa hodinárstvo Franck Muller rozhodlo skonštruovať dve špeciálne verzie hodiniek Crazy Watch s na mieru ušitými dizajnérskymi prvkami, ktoré sú inšpirované automobilovým modelom Wraith Crazy Numbers značky Rolls-Royce.

Súvisiace: Jacob & Co. predstavila neskutočný model hodiniek inšpirovaný filmom „Zjazvená tvár“

Obe verzie používajú rovnakú kombináciu modrej a čiernej farby tak, ako aj samotný automobil. Je pritom možné konštatovať, že zatiaľ čo jeden z nich disponuje čiernym ciferníkom v modrom púzdre a čiernym koženým remienkom, druhý je vyhotovený v presne opačnej farebnej schéme (a zahŕňa tak modrý ciferník, čierne puzdro a modrý remienok s motívom krokodílej kože).

Oba modely sú navyše poháňané patentovaným mechanizmom modelu Crazy Hours. Ako Nicholas Rudaz, riaditeľ značky Franck Muller, skonštatoval: „Sme nadšení našou spoluprácou so svetovo najlepším výrobcom automobilov, ktorej výsledkom je tento na mieru vytvorený automobil a táto exkluzívna kolekcia hodiniek. Vidieť, ako sa naše výnimočné know-how hodinárskej oblasti interpretuje do tak nesmierne exkluzívneho automobilu, bolo skutočne fascinujúcim zážitkom.“

Zdroj: Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.