História módneho domu Versace a jeho momentálny odpredaj firme Michael Kors

Donatella Versace bude aj naďalej pôsobiť ako kreatívna riaditeľka legendárnej talianskej značky.

Luxusná módna skupina Michael Kors Holdings súhlasila s odkúpením ikonického talianskeho módneho domu Versace v rámci akvizície v celkovej hodnote 2,12 miliardy dolárov.

Skupina Michael Kors ako súčasť tohto kroku zmení svoj názov na Capri Holdings. Spoločnosť tiež potvrdila, že plánuje zvýšiť príjmy módnej značky Versace z približne 808 miliónov dolárov až na 2 miliardy dolárov, rozšíriť jej pokrytie trhu z 200 obchodov na približne 300 obchodov a tiež zvýšiť objem obuvi a doplnkov, ktoré v súčasnosti predáva. Jedným z nových zameraní bude tiež rozvoj podnikania značky Versace v online prostredí.

John Idol, je predseda predstavenstva a generálny riaditeľ skupiny Michael Kors, v tlačovej správe týkajúcej sa akvizície vyhlásil: „Sme nadšení z toho, že sa značka Versace stane novým členom našej rodiny luxusných značiek. Sme pevne rozhodnutí vo veľkej miere investovať do jej rastu.“

Donatella Versace vo svojom vyhlásení uviedla: „Značka Versace je synonymom svojho kultového a nezameniteľného štýlu, ale tiež svojej inkluzívnej povahy a snahy o presadzovanie rozmanitosti. Už od svojho vzniku poskytuje ľuďom možnosť vyjadrovať ich vlastnú individualitu. Spolu so Santom a Allegrou sme si uvedomili, že spojenie našej značky so skupinou Michael Kors je nevyhnutným krokom, ktorý umožní módnemu domu Versace dosiahnuť svoj plný potenciál.“

Zakladateľom legendárnej talianskej značky bol Gianni Versace, ktorý bol však v roku 1997 zavraždený. Na poste kreatívneho riaditeľa značky ho bezprostredne potom nahradila jeho sestra Donatella. Jej brat Santo sa stal generálnym riaditeľom. Donatellina dcéra Allegra, ktorá mala v čase Gianniho smrti iba jedenásť rokov, zdedila 50% spoločnosti. Agentúra The Guardian uviedla, že Allegra sa vďaka tomu, po akvizícii spoločnosťou Michael Kors, výrazne priblížila k miliardárskemu statusu. Donatella Versace aj naďalej zotrvá v pozícii kreatívnej riaditeľky tejto módnej značky.

Pozrite sa na prehľad histórie kultovej módnej značky Versace:

Gianni Versace vyrastal v talianskom meste s názvom Reggio Calabria. Jeho matka bola krajčírkou a keď ju navštevoval v práci, učil sa nové zručnosti, ktoré nakoniec zužitkoval pri svojej budúcej kariére.

Zdroj: Harper’s Bazaar

 

Postupom času sa presťahoval do Milána, kde v priebehu roka 1978 založil značku Versace.

Zdroj: Harper’s Bazaar

 

Gianniho mladšia sestra Donatella sa postavila na pozíciu viceprezidentky módnej značky a vo veľkej miere sa podieľala na rozhodnutiach v rámci dizajnu oblečenia. Ich brat Santo sa staral o finančnú stránku spoločnosti.

Gianni a Donatella Versace.

Zdroj: Harper’s Bazaar

 

Gianni Versace sa preslávil kreáciami, ktoré posúvali hranice módy.

 

V roku 1989 na módnom móle debutovala jeho kolekcia haute couture. Jednotlivé modely na prehliadke prezentovali slávne mená ako Christy Turlington, Naomi Campbell, Linda Evangelista a Cindy Crawford. Gianni Versace zožal úspech aj za to, že sa mu podarilo všetky tieto supermodelky priviesť na jedno mólo.

Zdroj: CR Fashion Book

 

Módna značka začala dosahovať pozoruhodné úspechy a Gianni Versace mal obrovskú zásluhu na tom, že sa móda stala mainstreamovou záležitosťou. V jeho modeloch sa na verejnosti objavovali celebrity ako Elton John, Prince či Madonna. Práve značka Versace bola jedným z prvých hráčov módneho priemyslu, ktorá začala na svoje prehliadky lákať najvýznamnejšie celebrity šoubiznisu.

Donatella Versace, Elton John a Gianni Versace.

Zdroj: Harper’s Bazaar

 

Značka Versace sa okrem toho preslávila vysoko prestížnymi propagačnými kampaňami. V tomto smere často spolupracovala s ikonickými módnymi fotografmi, medzi ktorých sa zaradili napríklad Richard Avedon či Bruce Weber.

Richard Avedon, Donatella Versace a Gianni Versace.

Zdroj: CR Fashion Book

 

Nemožno však zabúdať na to, že aj samotný Gianni Versace bol považovaný za ikonu populárnej kultúry. Preslávil sa svojím nespútaným životným štýlom, zlatými doplnkami a obľubou v supermodelkách.

Zdroj: CR Fashion Book

 

Mnohí tvrdili, že Gianni Versace dosiahol vrchol svojej úžasnej kariéry v roku 1997. Tento rok sa mu však stal osudným. Ikona módneho sveta bola totiž postrelená a zabitá vo svojom luxusnom dome v Miami Beach. Za čin bol zodpovedný masový vrah Andrew Cunanan.

Zdroj: Harper’s Bazaar

 

Donatella Versace sa po jeho smrti stala hlavnou dizajnérkou a kreatívnou riaditeľkou značky. Ich brat Santo prevzal úlohu generálneho riaditeľa.

Zdroj: CR Fashion Book

 

Značka Versace vo februári roku 2014 oznámila, že 20% módneho domu odkúpi súkromná investičná spoločnosť Blackstone. Rodina zakladateľa si v značke aj naďalej udržiavala 80% vlastnícky podiel.

Zdroj: Versace

 

Generálnym riaditeľom spoločnosti Versace Group sa v roku 2016 stal Jonathan Akeroyd.

Zdroj: Versace

 

Agentúra Bloomberg 24. septembra oznámila, že skupina Michael Kors Holdings plánuje vykonať akvizíciu značky Versace v hodnote viac než dvoch miliárd dolárov.

Zdroj: Bloomberg

 

Akvizícia bola oficiálne ohlásená už o deň neskôr. Michael Kors zaplatí za značku Versace pozoruhodných 2,12 miliardy dolárov, pričom pre módny dom už má jasné plány. Tie budú spočívať v zásadnom zvyšovaní počtu predajní značky Versace po celom svete, rozširovaní jej vplyvu v online prostredí, pridávaní nových doplnkov a modelov obuvi do jej kolekcií, a viac než zdvojnásobení celkových príjmov módneho domu.

Zdroj: Business Insider

 

Spoločnosť Michael Kors po akvizícii zmení svoje meno na Capri Holdings, pričom Donatella Versace zotrvá na pozícii kreatívnej riaditeľky módnej značky.

Donatella Versace a Kylie Jenner.

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.