Hästens, ktorá vyrába najdrahšie matrace, v Portugalsku otvorila hotel

Každý doktor by vám povedal, že smiech a spánok sú najlepšími liekmi na zdravý život. No na to, aby sme sa dobre vyspali, musíme mať kvalitný matrac.

Zdriemnuť si na prémiovom matraci značky Hästens, bolo zaručeným receptom na dokonalý spánok, ale králi matracov vymysleli ešte niečo lepšie a tým je Sleep Spa Hotel – prvý svojho druhu. Švédsky výrobca postelí Hästens s viac ako 168 ročnými skúsenosťami začal spolupracovať s luxusnou portugalskou firmou Valor de Tempo a vytvoril tak svoj prvý hotel v blízkosti slávnej knižnice Joanina, ktorá je súčasťou univerzity v Coimbre a zároveň zaradená do dedičstva UNESCO.

Blízkosť knižnice Biblioteca Joanina je hlavnou inšpiráciou pre interiéry, ktoré majú niekoľko zlatom zdobených barokových zariadení. 15 izieb je zdobených 1 200 ručne vyrezávanými a pozlátenými mramorovými knižnými tŕňmi. Aj predsieň je lemovaná 419 992 malými mozaikovými dlaždicami, ktoré sú geometricky usporiadané po podlahe a stenách s dlaždicami siahajúcimi až k stropu, za účasti ódy na police s knihami.

Hästens Sleep Spa v sebe skrýva omnoho viac ako len jedinečný interiér. V rámci svojej snahy zabezpečiť hosťom spánok svetovej úrovne, hotel ponúka aj službu s názvom “Bed Talks”. Tento program vzdeláva hostí o rôznych polohách počas spánku, tipoch na kvalitnejší spánok, ako aj o správnom posteľnom prádle potrebnom pre ich nadchádzajúci pobyt. Všetko to je prediskutované s odborníčkou na spánok – Dr. Edie Perryovou.

Hostia si môžu vychutnať rozsiahle a pôsobivé „vankúšové menu“, časovo špecifické hudobné zoznamy skladieb a kanál videí o zdravom spánku. Každá izba je jedinečná, buď s výhľadom na rieku Mondego, alebo s výhľadom na súkromnú hotelovú záhradu: elegantné a svetelné útočisko pre telo i myseľ.

Jan Ryde, výkonný predseda a majiteľ piatej generácie spoločnosti Hästens, uviedol: „V kúpeľoch Hästens Sleep Spa chceme, aby ľudia na celom svete cítili, aké dôležité je nechať telo skutočne spať, a to všetko za účasti dobrých podmienok a správnych prostriedkov. Naša odbornosť na spánok je jedinečná a chceme byť schopní ponúknuť každému, zažiť vzácnosť našich postelí. To je to, vďaka čomu je tento hotelový koncept taký fantastický a dúfame, že sa ho v nasledujúcich rokoch bude môcť zúčastniť čoraz viac ľudí s nádejou, že sa vybudujú ďalšie hotely. “

Zdroj: Nouveau

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.