Gordon Ramsay vďaka $100 miliónom otvorí 100 nových reštaurácií v USA

Škótsky šéfkuchár chce dobiť Ameriku.

Najukričanejší šéfkuchár v Spojenom kráľovstve sa stal významnou osobou v americkej televízii a v súčasnosti chce rozšíriť svoju sieť reštaurácií naprieč Spojenými štátmi. Gordon Ramsey dostal 100 miliónovú finančnú injekciu na otvorenie 100 reštaurácií s jeho menom. Podľa správy časopisu Forbes by sa mali v Spojených štátoch otvoriť v nasledujúcich piatich rokoch.

Nebudú to prvé Ramseyho reštaurácie v USA. V súčasnosti tu už prevádzkuje osem reštaurácií, ktoré sa nachádzajú v kasínach Caesars Entertainment v Las Vegas, Atlantic City a Baltimore, ako napríklad Gordon Ramsay Steak v hoteli Paris Las Vegas, či jeho Hell’s Kitchen v hoteli Caesar Palace, ktorá vznikla podľa vzoru jeho televíznej šou televíznej, vysielanej spoločnosťou Fox.

Spoločnosť Lion Capital so sídlom v Londýne a Los Angeles, ktorá investovala do značiek, ako Kettle Foods, John Varvatos a Jimmy Choo, prevzala 50% podiel v spoločnosti Gordon Ramsay North America, na podporu jej expanzie. Ramsey pre časopis Forbes poznamenal, že nebol pripravený na rozšírenie svojej siete reštaurácií a ak by to mal robiť sám, trvalo by mu to možno o 15 rokov dlhšie. Preto sa rozhodol do tohto projektu prizvať investora.

Ramsey prisľúbil, že okrem tohto konceptu sa budú rozširovať drahšie ale aj lacnejšie reštaurácie, vrátane Gordon Ramsay Steak, Gordon Ramsay Pub & Grill a Gordon Ramsay Fish & Chips.

Tieto značky majú ďaleko od prestížnych londýnskych reštaurácií s ocenením Michelinovej hviezdy, ktoré mu pomohli ku sláve. V mladosti Ramsay pôsobil pod vedením najlepších svetových šéfkuchárov Joëla Robuchona, Guya Savoya a Marca Pierre Whitea. Keď začal prevádzkovať svoje reštaurácie, podarilo sa mu ziskať ocenenia Michelinovej hviezdy. Napríklad, jeho najdôležitejšia reštaurácia, nachádzajúca sa v Londýne, od roku 2001 získala tri hviezdy.

Snažil sa v tomto trende pokračovať aj v USA, kde otvoril reštauráciu Gordon Ramsey v newyorskom hoteli London. Síce onedlho získala až dve hviezdy, no boli jej odobraté ešte pred zatvorením.

V súčasnosti do Ramseyho impéria patrí 35 lokalít, pričom tento projekt zvýšiť počet jeho reštaurácií na takmer štvornásobok. Iba čas však ukáže, či tento ofenzívny rast nebude pre Ramseyho skôr nočnou morou.

Zdroj: MSN

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.