Giorgio Armani navrhne jachtu v spolupráci s lodenicou The Italian Sea Group

Giorgio Armani.

Giorgio Armani presúva svoju vášeň pre luxusný jachting do nového nečakaného projektu.

Jeho módny dom prezradil, že Armani pracuje na koncepte 73-metrovej motorovej jachty značky Admiral, s ktorým mu pomáha špecialista v oblasti luxusných jácht spoločnosť The Italian Sea Group. Jachta by mala uzrieť svetlo sveta v roku 2024.

Je to po prvýkrát, čo sa Armani zapojil do takéhoto projektu, hoci predtým osobne dohliadal na vybavenie a dizajn svojich dvoch jácht, Mariù a Maìn.

Napriek tomu, že podrobnosti o tomto projekte zostávajú pod rúškom tajomstva, tento ich krok dokonale zapadá do ich prístupu k podnikaniu – spoločnosť od roku 2001 úspešne tvorí bytový dizajn pod značkou Armani Casa a takisto začala podnikať v hoteliérstve a otvorila prvé hotely Armani v Miláne a Dubaji.

Ukážka luxusnej jachty, ktorú navrhol Giorgio Armani v spolupráci so spoločnosťou The Italian Sea Group.

Každé leto miestne bulvárne plátky zachytávajú, ako Armani trávi dovolenku na palube svojej zelenej vojenskej 65-metrovej jachty Maìn, ktorá bola uvedená na trh v roku 2008, a ktorá sa môže pochváliť šiestimi salónikmi. Loď nahradila návrhárovu prvú 50-metrovú jachtu Mariù, uvedenú na trh v roku 2003, a ktorá niesla meno jeho matky.

Spoločnosť Italian Sea Group, na čele s talianskym podnikateľom Giovannim Costantinom, ktorý je globálnym operátorom v oblasti luxusného jachtingu. Prevádzkuje značku Admiral, ktorá vyrába jachty a spoločnosť Tecnomar, ktorá sa zameriava na výkonné a špičkové motorové člny.

Zdroj: WWD

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.