Giorgio Armani investuje do talianskeho výrobcu superjácht

Spoločnosť Italian Sea Group uviedla, že pri pripravovaní sa na zapisovanie svojich akcií v rámci počiatočnej verejnej ponuky na milánskej burze cenných papierov, získala finančnú podporu od spoločnosti Giorgio Armani a belgickej farmaceutickej firmy Marc Coucke.

Vo vyhlásení spoločnosti uviedli, že Giorgio Armani SpA a rodinná investičná spoločnosť rodiny Coucke – Alychlo NV, budú investovať do IPO (Initial Public Offering – počiatočná verejná ponuka akcií) osobitne. Aj keď konkrétne čísla neboli zverejnené, kombinovaná suma sa po IPO bude rovnať 15 percentnému podielu v skupine.

Italian Sea Group zastrešuje značky Admiral, Tecnomar a Tecnomar pre Lamborghini 63 a vlastní taktiež lodenicu NCA Refit. Medzi nedávne zákazkové superjachty spoločnosti patria 55,17 metrová Geco a 64,92 metrová Life Saga, obe od značky Admiral Yachts.

Od svojho začiatku v roku 1966 vyrobila táto spoločnosť 183 jácht. Jej značka Tecnomar je známa svojimi rýchlymi a športovými jachtami a počas svojej 36 ročnej histórie vyrobila 289 plavidiel vo veľkosti do 50,3 metrov. Medzi posledné uvedenia značky Tecnomar na trh patrí Vesuv, 16,76 metrové zákazkové Evo 55 a 36,58 metrové Evo La Vie. Obe sa vyznačujú futuristickými tvarmi trupu a pôsobivými najvyššími rýchlosťami.

Kombinované investície spoločnosti Armani Group a belgickej farmaceutickej firmy Marca Coucke sa budú rovnať 15 percentnému podielu v talianskej lodenici, ktorá vyrába jachty na mieru ako je Geco. Spoločnosť Italian Sea Group ponúkne v rámci IPO nové akcie v hodnote približne 61,03 milióna dolárov (50 miliónov eur) a jej holdingová spoločnosť GC Holding SpA taktiež predá existujúce akcie. Podľa vyhlásenia, pod kontrolou generálneho riaditeľa a zakladateľa Giovanniho Constantina, zostane GC Holding väčšinovým akcionárom v spoločnosti Italian Sea Group.

Spoločnosť plánuje použiť kapitál z IPO na stavbu superjácht do veľkosti 100 metrov vo svojich výrobných zariadeniach s rozlohou 518 160 metrov štvorcových. Má tiež 198,12 metrový bezvodový dok pre úpravy ako aj pre nové verzie.

Spoločnosť vo svojom vyhlásení uviedla, že v rámci svojej expanzie plánuje získať ďalšie európske lodenice. Rovnako rozšíri svoje partnerstvá s ďalšími luxusnými značkami. Italian Sea Group už skôr oznámila záujem o získanie značky Perini Navi, ktorá sa ocitla v správe konkurzného konania.

Zdroj: TheSun

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.