Giorgio Armani a módna kolekcia Jar 2020

Svetoznámy herec Samuel L. Jackson, ktorý sa pred prehliadkou najnovšej kolekcie Giorgia Armaniho objavil v mimoriadne štýlovom prúžkovanom obleku so sakom so širokými chlopňami, vyhlásil: „Nosím oblečenie značky Armani už približne od roku 2000, kedy som natočil prvý film Shaft. Po dlhé roky som obdivoval meno úžasného návrhára Giorgia Armaniho, ale bol som iba chudobným hercom v New Yorku a jeho módu som si nemohol dovoliť. A potom som sa zrazu vyšvihol na vrchol, z ničoho nič som sa ocitol tu – tvárou v tvár úžasnej realizácii špičkového štýlu.“

Jackson vyrastal so zmyslom pre módu vďaka svojej matke, ktorá nakupovala oblečenie pre obchody. Ohľadom svojho detstva však povedal: „Rada ma obliekala v súlade s klasickými štýlmi, takže som bol jedným z tých divných detí.“ Avšak aj pre tých, ktorí nemajú žiadne hlbšie vedomosti o móde, je Armaniho meno synonymom luxusného štýlu. Prehliadka jeho najnovšej pánskej kolekcie sa po prvýkrát za takmer 20 rokov konala na ulici Via Borgonuovo v  umeleckej štvrti Brera v Miláne, kde už po celé desaťročia sídli centrála prestížneho módneho domu. Táto ulica mu dokonca patrí do takej miery, že novinári, ktorí dorazili na prezentáciu nových výtvorov Toma Forda na konci ulice, sa museli hneď obrátiť, príslušníci bezpečnostnej služby a polície ich totiž informovali o tom, že do areálu nemajú povolený vstup žiadne autá, ktoré nesmerujú na prehliadku kolekcie Jar 2020 od Giorgia Armaniho.

Prehliadka sa konala v budove známej ako Palazzo Orsini, ktorú si Armani kúpil ako náhradu za predchádzajúcu centrálu svojej značky, ktorá je vzdialená iba na niekoľko krokov a neskôr sa stala jeho súkromným domovom. Predsa však ide iba o jeden z niekoľkých milánskych palácov, ktoré si kúpil pomocou plodov svojej 45-ročnej kariéry. Samotná kolekcia bola charakteristicky postavená okolo krajčírskeho umenia, v rámci ktorého sa Armani považuje za revolučného hráča. Prehliadka začala prezentáciou radu hnedých oblekov z ľanového alebo jemne vzorovaného žakárového materiálu, pričom sa jedná o farbu, ktorú módnu návrhár v minulosti nijak obzvlášť nepreferoval, ale do svojej tvorby ju zapojil na základe inšpirácie získanej zo starej fotografie režiséra Luchina Viscontiho.

Prehliadka pokračovala v charakteristickejších tónoch modrej farby, no v priebehu show sa opakovane objavovali záblesky prekvapivých prvkov – napríklad v podobe voľných košieľ posiatych modrými a striebornými štvorčekmi, alebo monogramu „GA“ lemovaného dvoma radmi malých okrúhlych gombíkov. Farebné svetre z froté bavlny boli pletené mimoriadne jemným spôsobom, pričom zraky zúčastnených upútali jedinečné nohavice zdobené nepravidelnými obdĺžnikmi modrej, ružovej, červenej, šedej a olivovej farby. Nedá sa poprieť, že najmä čo sa týka tejto luxusnej značky, tento model bol nezvyčajne farebne intenzívnou kreáciou. Nechýbalo ani štýlové sako s vysokým golierom, ktoré predstavovalo moderné prevedenie modelu oživeného spred snáď desiatich rokov.

Dámske modely na prehliadke boli prevzaté z Armaniho kolekcie Resort, ktorá bola predstavená minulý mesiac v Tokiu. Z tejto kolekcie sa v Miláne tiež objavili korálkové šperky vystupujúce v úlohe jedinečných dekorácií, ktoré lemovali vrecká dámskych topov. Nová séria námorne ladených modelov zase predstavila príjemne spracované bavlnené formálne saká a obleky s dvoma radmi gombíkov v bielej a modrej farbe. Ku koncu prehliadky sa na móle objavili modelky so štýlovými šatkami okolo krku, ľahkými tričkami a hodvábnymi šortkami s potlačou, ktoré jednoznačne umocnili dovolenkovú atmosféru. Vo finále prehliadky sa na móle objavil aj sám Giorgio Armani, zložil poklonu zúčastneným modelom a modelkám a na oplátku si vychutnal potlesk zo strany svojich fanúšikov – pričom Jackson si s nadšením fotil každé jeho gesto.

Video z módnej kolekcie Giorgio Armani, pre Jar 2020:

Zdroj: FF

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.