Géniovia v oblasti safari otvorili novú ekologickú stanicu v Rwande

Keď celebrity, generálni riaditelia a bývalí prezidenti chceli životné dobrodružstvo v divočine, obrátili sa na spoločnosť Singita, ktorá je už 26 rokov ustáleným dodávateľom zážitkov z luxusného safari. Spoločnosť Singita sa zároveň usiluje aj o ochranu prírody v krajinách ako Tanzánia, Južná Afrika a Zimbabwe. Len odnedávna majú všetci nadšenci mimoriadnych výletov safari v štýle firmy Singita novú cieľovú destináciu na objavovanie.

Značka prináša svoju neobyčajnú víziu do rwandského Sopečného Národného Parku zameraného na gorily.
Ubytovanie sa rozprestiera na okraji hustého parku na 178 hektároch a otvorilo sa 1. augusta. Pozostáva z chaty Singita Kwitonda Lodge, ktorá má svoje meno podľa legendárnej gorily striebornej, známej pre svoju jemnú povahu a exkluzívnej vily Kataza House nachádzajúcej sa v blízkosti. Na počesť voľne žijúcich goríl, ako aj srdečných ľudí žijúcich v tejto úrodnej oblasti, bola chata s 8 apartmánmi a vila so 4 apartmánmi navrhnutá ako jedna z najudržateľnejších nehnuteľností v Afrike, pričom prísne zásady udržateľnosti sa vzťahujú na všetko. Od materiálov použitých pri stavbe a dekoráciách ( z ktorých väčšina pochádza z okolitého okresu Musanze ) po energetické a vodné systémy.

Chata Singita Kwitonda.

Súčasťou 100-ročného záväzku spoločnosti Singita je pomôcť zachovať africkú divočinu pre budúce generácie. Spoločnosť ( v spolupráci s neziskovými nadáciami a fondami ) taktiež realizuje iniciatívy na opätovné zalesňovanie s cieľom chrániť krajinu a podporovať rast populácie ohrozených horských goríl v Rwande. Miestna pestovateľská škôlka na pomoc pri opätovnom zalesňovaní doteraz poskytla takmer 250 000 domorodých stromov, lesných kríkov a bambusových výhonkov.

Spálňa Vily Singita Kataza.

Spolu so všetkými spoločensky a environmentálne zodpovednými vychytávkami si hostia môžu užiť v súčasnosti dve z najlepších možností na nocľah v regióne. Odvážne a nápadné interiéry, stvárnené známymi architektmi a dizajnovými štúdiami, sú inšpirované silnou, ale jemnou povahou goríl, zatiaľ čo nábytok a umelecké diela vychádzajú z prírodných prvkov ako je hmla, dážď a zem, a farebnej palety lávovej čiernej, ohnivej oranžovej a zelenej khaki, ktoré odrážajú okolitú krajinu. V celom objekte nájdete sopečné kamenné steny, tkané stropy a ručne vypálenú terakotu. Vo všetkých ôsmich apartmánoch sú vám k dispozícii vnútorné a vonkajšie krby, vyhrievané bazény a drevené okná s výhľadom na sopky Sabyinyo, Gahinga a Muhabura.

Vonkajšia terasa chaty Singita Kwitonda.

Miestnosť s vybavením je plná oblečenia a technického vybavenia pre pešie túry za gorilami do národného parku (vzdialenom menej ako 10 minút). Medzi ďalšie možnosti aktivít patria prechádzky za zlatými opicami, výlety po miestnej komunite, návšteva jaskýň Musanze a jednodňové výlety do hlavného mesta Kigali. V chate a vile sa zregenerujete masážou, v apartmáne si pochutnáte na príjemnom občerstvení a jedlách, pripravených z prísad z miestnych záhrad, kedykoľvek budete chcieť.

Súvisiace: 10 luxusných rezortov v ktorých zažijete safari z bazénu

Ceny ubytovania v chate Singita Kwitonda začínajú na hodnote 1 495 dolárov na osobu za noc a ceny vily Kataza House začínajú na 6 877 dolárov za noc. Transfery z Kigali do chaty a vily sú k dispozícii po ceste alebo vrtuľníkom.

Pozrite si ďalšie fotografie tejto nehnuteľnosti:

Terasa a bazén v chate Singita Kwitonda.
Hala v chate Singita Kwitonda.
Spoločenská miestnosť v chate Singita Kwitonda.
Masáž priamo na izbe v chate Singita Kwitonda.
Kúpeľňa v chate Singita Kwitonda.
Bar v chate Singita Kwitonda.
Apartmán vo vile Singita Kataza.
Spoločenská miestnosť vo vile Singita Kataza.
Spoločenská miestnosť vo vile Singita Kataza.
Kúpeľňa vo vile Singita Kataza.

Zdroj: InsideFlyer

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.