Forbes vytvoril zoznam 10 najlepšie zarábajúcich hercov sveta

Na základe rebríčka časopisu Forbes bol najlepšie plateným hercom roka George Clooney.

Forbes informoval, že Clooney priniesol domov za obdobie od júna 2017 do júna 2018 výplatnú pásku, na ktorej bol hrubý príjem vo výške 239 miliónov dolárov, a tým sa vo filmovom priemysle dostal na prvú priečku.
Napriek tomu, že sa v tomto období neobjavil v žiadnom filme, dosiahol svoj najvyšší ročný príjem vo svojej kariére tým, že predal svoju značku tequily – Casamigas Tequila, za skvelých 700 miliónov dolárov.

V tesnom závese za Clooneym sa v rebríčku objavili Dwayne „The Rock“ Johnson, Robert Downey Jr. a 7 ďalších hercov.

Magazín Forbes potvrdil, že informácie o hrubom príjme hercov pochádzajú zo zdrojov ako Nielsen, ComScore, Box Office Mojo a IMDB, a z rozhovorov s ľuďmi zvnútra filmového priemyslu.
Tu je zoznam najlepšie zarábajúcich hercov sveta podľa časopisu Forbes:

10. Chris Evans – 34 miliónov dolárov

Evansova výplatná páska pochádza poväčšine z jeho úlohy vo filme Kapitán Amerik, ktorú hral vo filmoch od spoločnosti Marvel Cinematic Universe, vrátane filmovej bomby z roku 2018 “Avengers: Nekonečná vojna“.

Súvisiace: 13 slávnych žien, ktoré zarábajú viac než ich partneri

9. Salman Khan – 38,5 milióna dolárov

Khan je hviezda z Bollywoodu, ktorá svojich $ 38,5 milióna zarobila z časti na filmoch, v ktorých hral a režíroval, napríklad známy film z roku 2017 „Tiger Zinda Hai“, a z časti na reklamných zmluvách pre rôzne produkty, napríklad motorky Suzuki, žuvačky Chlormint.

 

8. Adam Sandler – 39,5 milióna dolárov

Sandler zarobil milióny na zmluve, ktorú uzavrel so spoločnosťou Netflix v roku 2014 a neskôr ju v roku 2017 predĺžil na ďalšie 4 filmy. Podľa informácií časopisu Forbes zarobil 6 ciferné čísla aj na každej komediálnej hre, v ktorej za posledný rok účinkoval.

 

7. Akshay Kumar – 40,5 milióna dolárov

Bollywoodsky herec Kumar si svoje príjmy zabezpečil účinkovaním vo filmoch ako „Toilet“ či „Padman“. Zároveň má zmluvu so zhruba 20 značkami na reklamu ich produktov, ako napríklad indický finančný konglomerát Tata alebo výrobca bateriek Eveready.

 

6. Will Smith – 42 miliónov dolárov

Smith zarobil 20 miliónov dolárov na originálnom filme z dielne Netflixu s názvom „Bright“, ktorý bol ostreľovaný kritikmi. Taktiež podpísal niekoľko zmlúv na účinkovanie v ďalších filmoch. Jedným z nich bude v roku 2019 adaptácia Disneyho filmu „Alladin“ a počítačovo animovaná komédia „Spies in Disguise“.

 

5. Jackie Chan- 45,5 milióna dolárov

Chanovi sa podarilo doniesť domov milióny zo 6 filmov, v ktorých v roku 2017 účinkoval, napríklad „Kung Fu Yoga“ alebo „The Foreigner“. Taktiež podpísal niekoľko zmlúv na reklamu produktov a pekný zárobok mu zabezpečila aj sieť divadiel, ktorú vlastní.

 

4. Chris Hemsworth – 64,5 milióna dolárov

Podľa časopisu Forbes sa Hemsworthovi podarilo zdvojnásobiť svoj príjem oproti predošlému roku, a to hlavne vďaka dvom úžasným Marvelovským filmom „Thor: Ragnarok“ a „Avengers: Nekonečná vojna“.

 

3. Robert Downey Jr. – 81 miliónov dolárov

Downey Jr. preukázateľne takmer zdvojnásobil svoje príjmy vďaka novým dohodám o účinkovaní v marvelovských filmoch v úlohe Iron Mana, ktoré obsahujú približne 15 miliónový preddavok za to, že si zahral vedľajšiu rolu vo filme „Spider-Man: Návrat domov“ z roku 2017.

 

2. Dwayne „The Rock“ Johnson – 124 miliónov dolárov

Johnsonových 124 miliónov dolárov mu prinieslo prvenstvo v histórii rebríčka časopisu Forbes – Celebrity 100 za najvyššie príjmy z účinkovania vo filmoch. Drvivá väčšina Johnsových príjmov totiž naozaj pochádza z filmov a zahŕňa aj obrovský preddavok za účinkovanie napríklad v pripravovanej novinke „Jumanji: Vitajte v džungli“.

Súvisiace: 10 najúspešnejších slobodných milionárov a miliardárov sveta

1. George Clooney- 239 miliónov dolárov

Clooney sa dostal na vrchol rebríčka s príjmom, ktorý je najvyšší vôbec v rebríčkoch zostavovaných spoločnosťou Forbes, a pochádza hlavne z predaja jeho značky tequily Casamigos britskej firme na výrobu alkoholu – Diageo.

Zdroj: Forbes, Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.