Forbes našiel najlepšie zarábajúcu osobnosť na YouTube v oblasti krásy

 

Jeffree Star je lifestylovým vlogerom, ktorý sa preslávil najmä svojimi kontroverznými príspevkami a polarizujúcimi vyjadreniami. Táto internetová senzácia však nedávno potvrdila, že je v nej viac, ako sa môže zdať na prvý pohľad. Star sa totiž stal jedným z najlepšie zarábajúcich YouTuberov na celom svete. Časopis Forbes zverejnil rebríček najúspešnejších mediálnych osobností na portáli YouTube, kde sa kontroverzná hviezda umiestnila na pozoruhodnej piatej pozícií. Star iba v priebehu roka 2018 vykázal čistý príjem vo výške 18 miliónov dolárov.

Zdá sa, že Star zarobil najviac peňazí na stránke YouTube prostredníctvom tutoriálov a návodov v oblasti krásy a make-upu. Väčšina z jeho videí, ktoré sa venujú tejto tématike, zhromaždila viac ako milión zobrazení iba v priebehu niekoľkých týždňov. Tento „umelec“ si okrem toho vybudoval obrovskú základňu fanúšikov a kontaktov vo svete kozmetiky, v dôsledku čoho snáď vôbec nie je prekvapením, že na celosvetovom rebríčku dosiahol až piate miesto.

Súvisiace: Ako vizážistka Huda Kattanová vybudovala miliardové podnikanie na Instagrame

A kým väčšina mimoriadne dobre zarábajúcich aktérov z YouTube zahŕňa hráčov videohier alebo uletených kaskadérov, Star je na zozname jediným odborníkom na krásu a životný štýl. Prekvapujúcou je tiež skutočnosť, že v prvej desiatke najúspešnejších osobností z YouTube sa v tomto roku neumiestnili žiadne ženy.

Star síce neustále zarába na internete, okrem toho je však známe, že slušné milióny mu plynú aj z jeho kozmetickej značky „Jeffree Star Cosmetics“, ktorú uviedol na trh v roku 2014. Isté zdroje hovoria o tom, že elektronický predaj produktov tejto značky zarobí ročne viac než 100 miliónov dolárov, pričom sa očakáva, že v priebehu najbližších rokov bude táto hodnota ďalej narastať. Star okrem toho vlastní aj obchod, ktorý dodáva tričká a ďalšie oblečenie pre ostatných používateľov portálu YouTube.

V konečnom dôsledku treba uznať, že Star má možno problémy so svojou slovnou zásobou, názormi a prístupom k životu, ale je isté, že si je vedomý toho, ako sa zarábajú peniaze v dnešnom svete.

Zdroj: Yahoo, Fashionista

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.