Expedícia vrtuľníkom ponad Himaláje je dokonalým darčekom pre odvážnych cestovateľov

Cestovná agentúra Wheeler Expeditions ponúka cestovateľom vyhľadávajúcim vzrušenie možnosť zažiť úžasné pohorie Himalájí z vtáčej perspektívy. Produkt s názvom Himalaya Helicopter Expedition je osemdňovým dobrodružstvom, ktoré klientov spoločnosti zavedie na osem vrcholov nad 8 000 metrov. Cesta začína koncom apríla, kedy cestovatelia nastúpia do dvoch vrtuľníkov typu AS 350 B3 a vyletia z mesta Káthmandu do základného tábora na Mt. Evereste, ktorý sa nachádza vo výške takmer 5 800 metrov nad morom.

Cestovatelia si počas nasledujúcich ôsmich dní vďaka letom užijú sériu fantastických výhľadov. Helikoptéry im dovolia objaviť miesta ako napríklad Everest’s Western Cwm (ľadovcové údolie) či výhľad Scoundrel’s Viewpoint v nepálskom údolí Gokyo. Vychutnajú si výhľady z vrcholov Lhotse, Cho Oyu, Makalu, Knchenjunga, Manaslu, Annapurna a Dhulgari.

Súvisiace:
Zažite jedinečnú luxusnú expedíciu na Antarktídu
Príprava na expedíciu do Severného ľadového oceánu

Medzi nezabudnuteľné zážitky patrí aj popíjanie čaju s jačím maslom v spoločnosti mníchov z Tengboche, výhľad na Lake Tilicho, ktoré je najvyššie položeným jazerom na svete, či návšteva izolovaného nepálskeho kráľovstva Lo. Cestovatelia budú ubytovaní v zariadeniach ako Yak & Yeti Hotel v Káthmandu alebo Everest Summit Lodge v Pangboche.

Cena expedície predstavuje 22 500 dolárov na osobu (plus príplatky za lety). Lety prevádzkuje Jack Wheeler, zakladateľ spoločnosti Wheeler Expeditions, ktorý celú expedíciu helikoptérou v Himalájach absolvoval už štyrikrát. Sám je skúseným lezcom, pričom vrchol Matterhorn pokoril už v štrnástich rokoch.

Zdroj: TheManual

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.