Exkluzívna panamská káva je najdrahšou na svete s cenou $ 1 029 za pol kilové balenie

V súťaži Best of Panama sa každoročne hodnotia a dražia najkvalitnejšie kávy z celého sveta. V tomto ročníku bolo ocenené najdrahšie pol kilové balenie. Stala sa ním káva pestovaná na farme Elida Estate, ktorá je majetkom rodiny Lamastusovcov. Táto exkluzívna zmes prekonala svetový rekord najdrahšej kávy svojho druhu, keď bola za pol kilové balenie predaná za cenu 1. 029,- dolárov.

Vo vyhlásení k tomuto ohromujúcemu predaju rodina Lamastusovcov na Instagram napísala štyri slová: šťastie, radosť, oslava, zábava. Bola to kombinácia emócií Wilforda Lamastusa po tom, ako prekonal nielen svoj vlastný rekord, ale dokonca získal po prvý krát štvorcifernú sumu za balenie svojej kávy na verejnej aukcii. Lamastusovci sa ďalej poďakovali každému, kto podporuje panamský priemysel špeciálnej kávy.

Súvisiace: Luxusný hotel Burj Al Arab v Dubaji má v ponuke kávu so skutočným zlatom

Táto prémiová káva sa vyrába z bôbov Geshe, ktoré sú svetovo najkvalitnejšími. Medzi kupcov panamskej prírodnej kávy patria značky ako Japanese Saza Coffee v Japonsku, tajvanská Black Gold, OK Lao, Haaya Gourmet Coffee, HWC Roasters a On The Up, ďalej britská pražiareň Difference Coffee, americká Klatch Coffee, Willoughby’sCoffee & Tea, Dragonfly, čínska Coffee Tech and Grand Cru Coffee, malajzijská The Hub Coffee a austrálska Aroma Coffee. Koniec koncov káva, najmä ak je to prémiový druh, nie je vôbec lacná záležitosť!

Zdroj: MSN

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.