Elon Musk predáva štyri svoje losangelské domy v hodnote 62,5 milióna dolárov známemu luxusnému developerovi

Elon Musk a jeho 3 domy.

Výkonný riaditeľ spoločnosti Tesla – Elon Musk, údajne súhlasil s predajom štyroch svojich losangelských nehnuteľností, ktorých hodnota je odhadovaná na 62,5 milióna dolárov. Kupcom sa má stať spoločnosť vlastnená renomovaným developerom Ardie Tavangarianom.

Správa o predaji prišla po Muskovom májovom vyhlásení o tom, že sa chystá zriecť všetkých svojich nehnuteľností v snahe „nevlastniť ani jeden dom“. V minulosti pritom zakladateľ súkromnej technologickej spoločnosti SpaceX vlastnil portfólio nehnuteľností zložené z minimálne siedmych domov v hodnote 100 miliónov dolárov.

Stanovisko developera uvádza: „Musk podpísal list o zámere predaja svojich niekoľkých nehnuteľností nachádzajúcich sa v Los Angeles spoločnosti Arya Chalon, pre zatiaľ neurčenú sumu. V prípade spoločnosti Arya Chalon ide o novú entitu, vedenú developerom a návrhárom Ardiem Tavangarianom, ktorá mieni skombinovať portfólio viacerých nehnuteľností do jedného nového developerskeho projektu, z ktorého vznikne skutočný unikát.“

Toto stanovisko taktiež upriamilo pozornosť na to, že táto spoločnosť je pripravená poskytnúť všetky nevyhnutné služby pre realizáciu projektu, a to od dizajnu a architektúry, cez výstavbu, správu nehnuteľností, až po interiérový dizajn.

Podľa medzinárodného denníka The Wall Street Journal je Tavangarian v komunite obchodníkov s nehnuteľnosťami známy ako znýmy developer a dizajnér s populárnymi projektmi, ktorých predajné sumy dosiahli už 75 miliónov dolárov a mesačné prenájmy hodnotu 350 000 dolárov.

Zdroj: WSJ, Bloomberg

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.