Elita technologického sveta má členstvo v tomto luxusnom klube

Prekvitajúci technologický priemysel v San Franciscu má za následok vznik niekoľkých prominentných klubov a uzavretých spoločností po celom meste. Klub The Battery bol otvorený pred takmer štyrmi rokmi a majú do neho prístup iba prestížni hostia s oficiálnym členstvom. Jeho účelom je poskytnúť členom dokonalé a inovatívne spoločenské zážitky, pričom pripomína kluby vyššej spoločnosti z historických období. Celkovú atmosféru priestoru dotvára prepychové zariadenie.

Za vznikom prestížneho komplexu stoja manželia, ktorí sú tiež zakladateľmi sociálnej siete Bebo. Jedná sa o jeden z prvých projektov v tomto sektore, ktorý neskôr odkúpila spoločnosť AOL za 850 miliónov dolárov. The Battery pravidelne hostí všetky veľké mená technologického priemyslu. Prominentní hostia sa tu môžu nevečerať v luxusnej reštaurácii, vymieňať si názory a diskutovať v niekoľkých baroch, prípadne sa zúčastňovať jedinečných udalostí.

Súvisiace: Miliardári a kráľovské rodiny učia svoje deti po mandarínsky

Vstup do komplexu je skutočne nákladný a vnútri platí prísny zákaz fotografovania. Iba veľmi málo nezasvätených ľudí malo možnosť nahliadnuť do pompézneho interiéru. Takto vyzerajú priestory luxusného klubu:

The Battery je exkluzívnym klubom výhradne pre oficiálnych členov. Predstavuje vyhľadávanú destináciu najvyššej elity mesta San Francisco.

Členstvo v klube stojí viac než 2 000 dolárov na rok. Zabezpečuje však možnosť vychutnať si pobyt v luxusných priestoroch komplexu, ako aj účasť na rôznych jedinečných podujatiach. V klube sa často organizujú autogramiády autorov kníh, súkromné prednášky a koncerty.

 

Klub sa nikdy verejne nezmieňuje o svojich členoch. Nie je však žiadnym tajomstvom, že medzi nich patria vplyvní hráči z technologického priemyslu, poprední podnikatelia a najúspešnejší investori rizikového kapitálu.

 

Klub vystupuje v roli „živého sociálneho experimentu“. Je navrhnutý tak, aby inšpiroval inovatívne myslenie svojej klientely.

 

Klub The Battery presadzuje takzvané „elektronické stanné právo“. Všetkých svojich členov totiž žiada, aby po 18:00 už nepoužívali svoje mobilné telefóny a laptopy.

 

Luxusný komplex zahŕňa reštauráciu, záhradu, knižnicu, kúpele, telocvičňu, vínnu pivnicu, osem rôznych priestorov určených na organizovanie podujatí a niekoľko barov.

 

V jednej z kúpeľní sa nachádza sedem dverí, na ktorých je zobrazených sedem smrteľných hriechov.

 

Súvisiace: Elon Musk, Bill Gates, Jeff Bezos a ich vlastnosti úspechu

Priestory klubu sa nachádzajú v bývalej továrni na mramor a sladkosti. Za návrh interiéru je zodpovedný uznávaný dizajnér Ken Fulk.

 

V jednom z barov sa nachádzajú dvere ukryté za poličkou s knihami, ktoré vedú do tajnej miestnosti. Keď sa dotknete jednej zo sôch v bare, dvere sa otvoria pomocou motorizovaného mechanizmu a odhalia miestnosť s akustickými hudobnými nástrojmi.

 

V priestoroch klubu sa konali exkluzívne koncerty, ktorých sa zúčastnili umelci ako Questlove, Snoop Dogg, deadmau5 a Hosier.

 

Podobné podujatia sa však neobmedzujú iba výhradne na priestory klubu. The Battery organizuje profesionálne preteky automobilov na pretekárskom okruhu či kurzy jazdeckého póla na trávnatých ihriskách.

 

Klub organizuje každé leto výjazd do oblasti Mendocino.

 

Klub disponuje okrem priestorov vyhradených pre členov aj vlastným luxusným hotelom. Ponúka štrnásť prepychových izieb, ktorých cena predstavuje až 1 000 dolárov za noc.

 

Súčasťou komplexu je aj telocvičňa, ktorá ponúka tréningové programy, meditácie s profesionálnym inštruktorom, osobné tréningy a masážne služby.

 

Vo vínnej pivnici nájdete 600 značiek vína z každého kúta sveta a prvotriedna reštaurácie ponúka kalifornskú a stredomorskú kuchyňu.

Súvisiace: Koľko by ste mali zarábať, aby ste sa ocitli medzi vrchným 1%

Klub The Battery má v súčasnosti takmer 5 000 členov.

Zdroj: Pinterest, BI

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.