Táto elegantná 42 metrová superjachta vnesie do vašej rodinnej dovolenky rýchlosť pretekára

Elegantná superjachta.

Ak je podstatou jachtárčenia byť s tými, na ktorých nám najviac záleží, čo sa napokon stalo hlavnou prioritou v týchto pandemických časoch, potom je nová jachta z dielne Design Unlimited tou prvou voľbou, pretože svojím dizajnom kladie rodinu do svojho centra.

Jachta s názvom RP42 bola vyvinutá v spolupráci s kalifornskou spoločnosťou Reichel Pugh Yacht Design a poskytuje štedrý obytný palubný priestor, čo ju robí ideálnou na dlhé plavby.

Mark Tucker, zakladateľ spoločnosti Design Unlimited, prezradil dôvod vzniku tejto lode: “Loď sme navrhovali pre klienta, ktorý sa chcel ísť plaviť so svojou rodinou. Chceli pohodlie dobrej pevnej lode, s dostatočným výkonom. Od výkonných pretekárskych jácht ju odlišuje najmä skutočnosť, že bola navrhnutá ako rodinná výletná jachta.”

Pre rodinné stretnutia bola navrhnutá paluba s otvorenou sklenenou strechou, uzatvoreným priestorom vpredu a s odkrytým priestorom vzadu.

Väčšina konštruktérov jácht nemá široko-spektrálne vnímanie sveta. Superjachty navrhujú väčšinou pre mužských majiteľov, ktorí radi pretekajú s priateľmi alebo profesionálnou posádkou, poprípade pre dvojicu, ktorá plánuje plavbu okolo sveta. Preteky alebo plavby okolo sveta sú teda bežnejšie ako výletné plavby s rodinou.

Konštruktéri tejto superjachty si rozdelili úlohy, Reichel Pugh vytvoril trup a superštruktúru, a Tucker so svojím tímom navrhol nezvyčajnú sklenú palubu a interiér jachty.

Svojou veľkosťou si paluba získala prvenstvo medzi jachtami. Jej interiér je s vonkajším priestorom prepojený krytou štýlovou sklenou clonou, vďaka ktorej vznikol priestor pre jedáleň. V podpalubí je miesto pre rodinný salónik a ďalšiu jedáleň. Podľa Tuckera je možné si interiér kedykoľvek prispôsobiť, hoci momentálne je v škandinávskom štýle. Neutrálne farby zvýrazňujú prirodzené svetlo, ktoré dovnútra preniká cez vrchné sklo.

V zadnej časti jachty sa nachádza súkromná chodba vedúca do majiteľovej izby, takže platforma pre vstup do vody sa môže ľahko zmeniť na príjemné miesto na raňajky.

Tucker bližšie špecifikuje vlastnosti interiéru: “Paluba má dokonca energiu vyrábajúcu fotometrické sklo, ktoré rozdeľuje plochu lodi na vonkajšie a vnútorné bývanie, no s dostatočnou ochranou pred slnkom. Aby sme zabezpečili dobrú viditeľnosť, zvýšili sme mostík s kormidlom. Veľmi často majú jachty zaseknuté kormidlá pod palubou, a tak neposkytujú kormidelníkovi dobrú viditeľnosť.”

Na dolnej palube sú umiestnené tri kabíny rovnakej veľkosti a plne vybavená hlavná izba, ktorej obyvateľ má na výber dva vchody–jeden do salóna a druhý k palubnému mostíku. Takisto má k dispozícii skladateľnú platformu na prístup do vody, ktorá sa môže využiť aj na servírovanie raňajok.

Vonkajší palubný priestor je v jednej úrovni, čo dáva jachte čisté línie, športový, ale zároveň elegantný vzhľad, v noci zdôraznený podvodným osvetlením. Veľké podložky na opaľovanie na vrchnom poschodí zadnej paluby sú ideálnym miestom na relax v čase kotvenia.

V porovnaní s podobne veľkými jachtami je superjachta RP42 oveľa štedrejšia na vnútorný priestor.

Tucker dodáva k jej výkonu, že hoci má “RP42 ľahký motor, nebola navrhnutá ako superľahká pretekárska jachta. Vďaka tomu sme získali viac priestoru a mohli sme sa pohrať s jednotlivými podlažiami.”

Tucker si myslí, že RP42 je ideálnou voľbou pre zákazníka, ktorý prechádza z jachty na motorovú jachtu, pretože „ ponúka priestor, ktorý majitelia motorových jácht zvyčajne vyžadujú. Použiteľný vonkajší priestor takisto vytvára dojem otvorenosti, ktorý často na väčších motorových jachtách chýba. RP42 ponúka dostatok miesta bez tohto, aby loď vyzerala prehnane veľká.”

Jachta RP42 má aj zdvíhací kýl, ktorý príde vhod pri plytkejších plavbách, ako napríklad popri Bahamách alebo kdekoľvek inde, kde môže rodina tráviť týždne na palube.

Zdroj: YachtHarbour

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.