Ekologický rezort v Kostarike prináša luxus do džungle

Ak ste niekedy túžili po cestovateľskom zážitku, ktorý by zahŕňal leňochov, sopky a kávové zrná priamo z Kostariky, máte skutočne špecifické požiadavky. Ale zároveň máte aj šťastie. Rezort Nayara Tented Camp Vám ponúkne každú z vyššie uvedených atrakcií, pričom svoje brány otvorí nedočkavým dobrodruhom už v decembri tohto roka.

Súvisiace: Ekologický rezort na Maldivách je perfektným príkladom udržateľného turizmu

Nayara je jedným z prvých luxusných kempov v Strednej Amerike. Je situovaný priamo v národnom parku v okolí aktívneho stratovulkánu Arenal v Kostarike, teda v srdci malebného chráneného prírodného územia, ktoré sa preslávilo svojimi turistickými chodníkmi, horúcimi prameňmi a samozrejme samotnou sopkou Arenal. Nemusíte mať žiadne obavy, od roku 2010 prejavila iba minimálne známky aktivity.

Hlavná spálňa rezortu Nayara.

Rezort Nayara poskytuje svojim hosťom služby sprievodcov, ktorí Vás vezmú na pešie exkurzie naprieč stuhnutými lávovými poľami a po zákutiach prírodnej rezervácie Arenal Hanging Bridges Park. Nezabudnuteľný zážitok na Vás však čaká aj priamo v areáli rezortu, kde môžete komfortne a ničím nerušene relaxovať v jednom z 29 luxusných „stanov“. Tieto jedinečné apartmány kombinujú svetlé priestory s modernými doplnkami a dekoráciami v štýle safari, v dôsledku čoho vytvárajú interiéry, ktoré sú luxusné a zároveň dokonale zachytávajú atmosféru dobrodružnej expedície v tropickej divočine.

Každý takýto prepychový stan je vybavený súkromným ponorným bazénom, ktorý je napájaný priamo z prírodných horúcich prameňov v okolí. Ak však predsa len túžite po priamom prístupe k unikátnym minerálnym jazerám, súčasťou rezortu je aj séria siedmych prepojených prameňov, ktoré si môžete rezervovať iba pre seba za sumu 1 200 dolárov na noc.

Rezort Nayara okrem špičkového vybavenia podniká kroky aj v súlade s kultiváciou okolitých ekosystémov, namiesto toho, aby ich narúšal. Leo Ghitis, inovatívny majiteľ tohto dovolenkového raja, vysvetlil: „Naše úsilie zahŕňalo opätovné zalesnenie okolitého územia, čím sa na zvolených lokalitách výrazne zvýšil počet stromov druhu Cecropia, ktoré zabezpečujú obnovu pôvodného miesta výskytu tunajších leňochov. Okrem toho sme špecifickou metódou zafarbili viac ako 8 000 metrov plátna, z ktorých sú vybudované stany v celom areáli.“

Kúpeľňa v rezorte Nayara.

Je teda nepopierateľným faktom, že rezort Nayara má vlastnú rezerváciu leňochov. Okrem toho tu na Vás čaká zamestnanec, ktorého výsadnou úlohou je starať sa o tieto živočíchy a predstavovať ich hosťom. Okrem toho Vás však vezme aj na prechádzku s cieľom pozorovania miestnych druhov vtáctva, prípadne na dobrodružné expedície s rôznymi ďalšími tematikami.

Súvisiace: 7 ekologických rezortov, ktoré dokazujú, že aj luxus môže byť dlhodobo udržateľný

Rezort Nayara okrem toho disponuje viacerými možnosťami pasívnejšieho relaxu, v rámci ktorých si naplno vychutnáte luxusnú povahu tohto miesta. Okrem každodenného cvičenia jogy a meditačných sedení si môžete vychutnať lokálnu kávu v espresso bare priamo v areáli. Rezort ručí za to, že všetky kávové produkty podávané v tomto bare sú vyrobené v súlade s ekologickými princípmi a pomocou trvalo udržateľných zdrojov. Hostia sa v bare zároveň môžu naučiť niečo viac o procese výroby kávy a dokonca si namiešať svoju vlastnú kávovú zmes.

Zdroj: Yahoo, CNN

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.