Dvaja najväčší talianski stavitelia jácht sa údajne zlúčia

Ako informovala webová stránka Milano Finanza, spoločnosť Sanlorenzo, jedna z najväčších talianskych staviteľov jácht, získala ďalšieho talianskeho staviteľa, spoločnosť Perini Navi. Týmto prírastkom, by sa spoločnosť Sanlorenzo stala jednou z najsilnejších značiek jácht na svete, zatiaľ čo by spoločnosti Perini Navi zabezpečila finančnú podporu.

V správe sa uvádza, že spoločnosť Perini Navi reštrukturalizuje svoje dlhy, podľa článku 182 talianskeho práva. Hneď, ako sa tak stane, bude fungovať pod novou materskou spoločnosťou. Spoločnosť Sanlorenzo bude vlastniť zhruba 70 percent akcií a na financovanie činnosti prispeje sumou 33 miliónov dolárov (30 miliónov eur). Rodina Tabacchi, ktorá v roku 2018 podpísala dohodu o získaní 49,9-percentného podielu v spoločnosti Perini Navi, bude spravovať 30-percentný podiel v novej spoločnosti a zároveň bude prispievať 11 miliónmi dolárov (10 miliónov eur).

Nedávne spustenie jachty Attila spoločnosti Sanlorenzo s dĺžkou 64 metrov, je dobrým príkladom jej expanzie do stále väčších rozmerov.

Spoločnosť Perini Navi, ktorá vybudovala slávne superjachty ako je 88 metrová Maltese Falcon a 60 metrová Seven, informovala o svojich finančných problémoch už od Veľkej recesie. Napriek tomu značka stále priťahovala veľa prívržencov. Na septembrovej Monackej výstave jácht spoločnosť vykázala zoznam objednávok v hodnote 176 miliónov dolárov (160 miliónov eur) na sedem jácht vo výstavbe.

Súvisiace:
Najlepšie luxusné lodenice sveta
Ešte viac najlepších luxusných lodeníc na svete

Spoločnosť Sanlorenzo v poslednom desaťročí agresívne expandovala a v priebehu toho obdobia dodala 103 projektov. V tomto roku bolo naplánované dodanie ďalších 24 jácht. Verejne obchodovateľné akcie prvý emitoval v roku 2019 taliansky staviteľ. Posledný rok vykázal najsilnejší finančný rok v histórii s čistými tržbami 500 miliónov dolárov (455 miliónov eur), čo je o 39,3 percenta viac ako v roku 2018. Spoločnosť rozširuje svoje produktové portfólio o stále väčšie jachty a v roku 2018 získala spoločnosť Bluegame.

Spoločnosť Sanlorenzo zatiaľ neodpovedala na žiadosť o komentár k rozširovaniu firmy. V marci uviedla, že má sklz v objednávkach v sume viac ako 549 miliónov dolárov (500 miliónov eur). Spoločnosť Perini Navi dodá spoločnosti Sanlorenzo nové typy jácht.

Vo vyhlásení Spoločnosť Perini Navi uviedla, že je v procese reštrukturalizácie dlhov, zároveň „predstavenstvo spoločnosti chce udržať podnikanie a dedičstvo firmy, a tým zabezpečiť plynulosť dôležitých objednávok, ktoré sú v súčasnosti vo výstavbe a zároveň chce dosiahnuť najvyššiu možnú úroveň spokojnosti veriteľov.“

Zdroj: Fortune

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.