Ducati odhalil svoj nový špičkový horský elektrobicykel ideálny pre adrenalínových nadšencov

Konkurencia medzi elektrobicyklami silnie každým dňom, čo je vo veľkej miere zapríčinené aj vstupom čoraz viacerých výrobcov automobilov na tento trh.

Tak napríklad, spoločnosť Harley-Davidson len pred pár týždňami oznámila, že začína s výrobou elektrobicyklov a už dokonca stihla predstaviť svoj ohromujúci koncept Serial 1. Je tu ale jeden výrobca, ktorý má pred ostatnými náskok. Je ním spoločnosť Ducati, ktorej sa medzičasom podarilo vybudovať si meno na tomto trhu svojou kvalitnou líniou elektrobicyklov.

Súvisiace: Karbónový e-bicykel v hodnote $16 500 od spoločnosti Specialized

V súčasnosti tento taliansky výrobca oznámil, že v roku 2021 prinesie na trh svoj vylepšený model elektrobicykla MIG-S, ako aj nový vysokovýkonný horský elektrobicykel s názvom TK-01RR, ktorý je určený do horského terénu. Tento bicykel je poháňaný najnovším stredovým motorom Shimano EP-08, ktorý váži iba 2,6 kg. Aj napriek tejto nízkej hmotnosti má motor pôsobivý krútiaci moment 85Nm, ktorý je dostatočne silný na to, aby poskytoval 400% asistenciu v najvyššom pedálovom asistenčnom režime.

Tak ako pri ostatných elektrických bicykloch značky Ducati je batéria centrálne umiestnená v spodnej časti rámovej trubky, čím dosahuje optimálne rozloženie ťažiska bicykla, čo dodáva bicyklu skvelé jazdné vlastnosti. Okrem toho má tento bicykel hydraulické diskové brzdy značky Shimano XT, 12 prevodových rýchlostí, 180 mm vidlicu značky Öhlins RXF 38, 170mm zadné tlmiče značky Öhlins TTX a najnovšie pneumatiky značky Pirelli Scorpion e-MTB S.

Elektrobicykel Ducati TK-01RR je ohodnotený na 7 995 dolárov a začne sa dodávať od februára 2021.

Existujúci model elektrobicykla MIG-S, ktorý prišiel na trh v minulom roku, vylepšila spoločnosť Ducati novou batériou značky Shimano a takisto upraveným rámom. Tento bicykel je odteraz poháňaný stredovým motorom značky Shimano STEPS E8000. Nový model elektrobicykla Ducati MIG-S 2020 bude mať cenu 5 495 dolárov a na trhu bude dostupný od apríla 2021.

Zdroj: Electrek

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.