Dubaj vytvorilo mesto určené výhradne na online nakupovanie

Elektronický predaj je budúcnosťou všetkých maloobchodov s akýmkoľvek ponúkaným tovarom.

A tí, ktorí tomu ešte donedávna neverili, sú o danom tvrdení z dôvodu súčasnej pandémie presvedčení rovnako, nakoľko práve nový koronavírus nás úplne všetkých prinútil privyknúť si na nový spôsob života.

Vzhľadom na to, že mnohí z nás sú dnes z dôvodu súčasnej situácie uväznení vo svojich domovoch, online predaj (či už základných potrieb alebo luxusných produktov) sa zdá byť už dlhšie jediným možným krokom vpred.

V Spojených arabských emirátoch sa pritom daný prerod obchodného priemyslu uskutočňuje v pomerne veľkom štýle. Daná krajina totižto vytvorila novú zónu voľného obchodu určenú výhradne pre elektronický predaj s názvom „Dubai Commercity“.

Ide o iniciatívu, za ktorej vznikom stála dubajská vláda v spolupráci s voľnou ekonomickou zónou v Dubaji, s názvom Dubai Airport Freezone Authority (DAFZA) a vedúcou realitnou spoločnosťou Wasl. Daný projekt v hodnote 3,2 milióna dolárov je umiestnený v blízkosti Medzinárodného letiska Dubaj, pričom celkovo bude predstavovať 12 budov zahŕňajúcich obchodný klaster, logistické centrum a spoločenské centrum.

Podobne ako ostatné existujúce voľné zóny v emiráte, aj projekt „Dubai Commercity“ bude jednotlivým podnikateľom ponúkať rôzne benefity.

Súvisiace: Súkromný prístav v Dubaji sa už čoskoro stane sídlom luxusného rezortu na vode

Pôjde ako o absenciu dane z príjmu právnických osôb, 100% zahraničné vlastníctvo, úplnú repatriáciu kapitálu, či profitu a taktiež nebudú v projekte existovať žiadne menové obmedzenia. Klienti budú mať rovnako prístup aj k umelou inteligenciou poháňaným skladom a spoločenským klastrom pozostávajúcich z reštaurácií a kaviarní.

Mohammed al Zarooni, generálny riaditeľ voľnej ekonomickej zóny DAFZA, pritom na adresu projektu uviedol: „Potreba elektronických služieb svetovej triedy nebola nikdy väčšia a urgentnejšia, než akou je práve v súčasnosti.

Dokonca už pred spustením projektu sme zaevidovali rastúci záujem o elektronický obchod regiónu a následne aj presun obchodov do online sféry (z dôvodu súčasnej pandémie).“

Prvá fáza projektu „Dubai Commercity“ s uvedením do prevádzky.

Zdroj: CNN

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.