Dubaj buduje najväčšie nákupné centrum na svete

Najväčšie nákupné centrum na svete bude v Dubaji.

Dubaj upevňuje svoje postavenie hlavného mesta nákupov na svete s oznámením, že mesto sa čoskoro stane domovom nového nákupného centra, ktoré bude ešte väčšie, ako svetoznáme nákupné stredisko Dubai Mall. Nová nákupná destinácia je projektom spoločnosti Dubai Holding a Emaar Properties, ktorá bude niesť názov Dubai Square. S rozlohou približne 30 miliónov stôp štvorcových (2,78 km2), bude Dubai Square zastrešovať priestory určené pre maloobchod, pohostinstvo a obytné oblasti.

Situovaný v samom srdci Dubai Creek Harbour, je Dubai Square ambicióznym projektom. Tento projekt prináša inovácie v hlavných princípoch maloobchodného predaja, napríklad bezproblémovej kombinácie nakupovania prostredníctvom stolových počítačov, mobilov alebo maloobchodných predajní. Podľa tlačovej správy „dokážu fyzické a digitálne veci v Dubai Square existovať v harmónii, pričom obchody pôsobia ako showroomy pre svoj on-line charakter.“

Súvisiace: Spojené arabské emiráty stavajú mesto budúcnosti za $354 miliónov

Toto sa prejavuje najmä z dôvodu implementácie digitálnych vymožeností, ako sú špeciálne mobilné aplikácie, možnosti rýchlej platby, aplikácie na skenovanie čiarových kódov a rýchle vyhľadávanie, rádiofrekvenčná identifikačná technológia, mobilné platby a služby click-and-collect, teda klikni a kúp.

Môžete tiež očakávať niektoré klasické symboly nákupných stredísk, avšak v úplne odlišnom štýle. Dubai Square bude sídlom zóny zábavy s trojrozmernou projekciou, divadelným zvukom a osvetlením. Táto výbava bude použitá na koncerty, divadelné predstavenia, výstavy atď. Reštaurácie budú ponúkať rôzne svetové kuchyne a dokonca aj jedlo vytlačené na 3D tlačiarni. Môžete taktiež očakávať špecializované umenie, Cineplex, aquapark, športovú arénu, supermarket a rovnako aj linku metra.

Zdroj: GulfNews

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.