Dostupné kvalitné hodinky GMT už nie sú viac fantáziou

To najlepšie na hodinkách Baltic Aquascaphe GMT je veľmi ťažké vybrať, pretože tieto hodinky majú toho viac. Čo zaujme ako prvé, je určite ich cena 1 200 dolárov s retro náramkom a 1 105 dolárov s gumeným náramkom. Len málokedy nájdete hodinky GMT, teda s ukazovateľom duálneho času, s mechanickým pohonom, štýlom a precíznym prepracovaním za cenu nižšiu ako 1 500 dolárov.

Ďalším dôvodom, prečo je ťažké vybrať si tú najlepšiu vec na týchto hodinkách je originálny príbeh, ktorý stojí za značkou Baltic. Parížska značka začala s podnikaním na platforme Kickstarter v roku 2017 a vo svete hodiniek sa stala veľmi rýchlo obľúbenou najmä pre svoje moderné prevedenia klasických modelov. Baltic je skutočná mikro značka. Nie je dobrý pocit vedieť, že svojou kúpou podporíte nezávislú značku a hodinárov?

Aquascaphe bol prvý model, ktorý značka uviedla po svojom debute na Kickstarte, kde prerazila hodinkami s retro vzhľadom s názvom Bicompax chronograph a elegantnejšími s názvom HMS. Aktuálne sa značka rozhodla pre GMT verziu hodiniek Aquascaphe.

Tieto hodinky majú dôležité postavenie vo svete hodiniek, pretože sú akýmsi ľúbostným listom klasickým modelom z minulosti. Retro náramok, kopulovité zafírové púzdro a dokonca aj typografia – všetko na tomto modeli pripomína starú školu. Keď sa bližšie pozriete na číslicu 6 na lunete, môžete si všimnúť jej netypický tvar – zakrúti sa, no celkom sa neuzavrie. Tento štýl písania je známy ako “otvorená šestka” a je typický pre hodinky značky Rolex zo začiatku 70. rokov.

Jedinečnou je aj farebná kombinácia lunety, vybrať si môžete zo sivej, zelenej alebo oranžovej, pričom druhá polovica je vždy v námorníckej modrej farbe a slovo Aquascaphe a ručička GMT ladí s farbou lunety. To je len jeden z príkladov toho, ako značka venuje pozornosť detailom. Okrem toho, na zadnej strane púzdra sú originálnym spôsobom zobrazené svetové časové pásma a koruna nesie logo značky, veľké písmeno ‘B’ s pieskovým povrchom (inak, pieskovanie hodiniek je skvelý nápad!).

Poviete si, na čo sú vám teraz hodinky s ukazovateľom duálneho času? Nemôžeme síce cestovať vo veľkom, ale za to mávame Zoom stretnutia z rôznych krajín a vždy sa zíde vedieť, koľko je presne hodín v Austrálii, či v New Yorku, ak práve odtadiaľ pochádza váš obchodný partner alebo známy. A keď sa cestovanie opäť rozbehne naplno, budú tieto hodinky na nezaplatenie.

Hodinky Baltic Aquascaphe GMT si už dnes môžete kúpiť na webstránke spoločnosti.

Zdroj: MSN

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.