Dostať sa do 1% najvrchnejšej populácie je jednoduchšie, ako ste si mysleli

Koho máme na mysli, keď hovoríme o najvrchnejšom 1% populácie a aké náročné je skutočne sa začleniť medzi túto skupinu ľudí?

Hneď na začiatok musíme poznamenať, že pokiaľ žijete v USA, pravdepodobne už patríte medzi top 1% z hľadiska celosvetových príjmov. Tento závideniahodný status prináleží každému, kto zarába aspoň približne 32 000 dolárov ročne. Administratívni asistenti, technickí pracovníci venujúci sa ochrane pred škodcami a zamestnanci oddelení služieb zákazníkom, sú iba niekoľkými príkladmi profesií, ktorých príjmy začínajú na tejto úrovni.

Pozrime sa však na to, čo presne je potrebné pre to, aby sa človek zaradil medzi skutočné 1% najbohatších jedincov v Amerike. Existuje istá šanca, že aj Vy osobne poznáte niekoho, kto sa radí do tejto kategórie. Legendárne 1% je totiž zložené z tvrdo pracujúcich Američanov, ktorí boli ochotní myslieť inovatívne v rámci konkrétneho odvetvia priemyslu a využívať svoju vynaliezavosť na podporu úspešného podnikania.

Súvisiace: 5 kľúčových vlastností svetových milionárov

Ideálnym príkladom je Do Won Chang, zakladateľ populárneho obchodu s oblečením Forever 21, ktorý sa teší obľube najmä medzi dámami z generácie milénia a generácie Z. Chang si okamžite po imigrácii z Kórey začal hľadať zamestnanie a nakoniec nastúpil na voľnú pozíciu v kaviarni v Los Angeles. Aby dokázal vyžiť, okrem toho začal pracovať aj na neďalekej čerpacej stanici a rozbehol svoje vlastné podnikanie, v rámci ktorého sa venoval upratovaniu kancelárskych priestorov. Chang v tom období pracoval 19 hodín denne. Tri roky po tom, ako spolu so svojou rodinou prišiel do Spojených štátov, otvoril svoj prvý obchod s úsporami vo výške iba 11 000 dolárov. Obchody značky Forever 21 v súčasnosti nájdete po celom svete.

Ak máte v pláne zaradiť sa medzi 1% najlepšie zarábajúcich ľudí v Spojených štátoch, budete potrebovať disponovať ročným príjmom prinajmenšom v hodnote 421 000 dolárov. Najnovšie štatistické údaje dokladujú, že priemerný príjem domácností na území USA dosahuje približne 61 372 dolárov. Už na prvý pohľad je teda zrejmé, že rozdiel medzi národným priemerom a vrchným 1% je mimoriadne výrazný. Ak ste však naozaj odhodlaní preklenúť túto priepasť, pozrite sa na niekoľko tipov, ktoré Vám uľahčia dosiahnuť tento cieľ.

Ako sa zaradiť medzi 1% najlepšie zarábajúcich ľudí

Učte sa z úspechu iných

Každý z nás sa môže poučiť zo skúseností finančne úspešných ľudí, akým je napríklad Do Won Chang. Jednou z najprospešnejších vecí pre náš vlastný rozvoj je pohybovať sa v blízkosti ľudí, ktorí si osvojili potrebné zručnosti pre dosahovanie úspechu. Chang bol odhodlaný naučiť sa, ako je možné dosiahnuť mimoriadny úspech v módnom priemysle – zamestnal sa preto v obchode s oblečením a k spoločnosti svojho zamestnávateľa sa správal tak, ako keby bola jeho vlastnou. Uvažujte o ľuďoch vo Vašom okolí, od ktorých sa môžete učiť kľúčové zručnosti s cieľom dosahovať svoje vlastné ciele.

Rozbehnite vlastné podnikanie

Chang si nakoniec uvedomil, že bude musieť začať podnikať na vlastnú päsť. Pracovať preto, aby ste zabezpečili príjem pre niekoho iného, obvykle nie je tou správnou cestou medzi 1% najbohatších. Napriek tomu však predsa len existuje niekoľko povolaní, v rámci ktorých sa dá očakávať, že počas úspešných období zarobíte viac ako 400 000 dolárov ročne. Ak sa však naozaj chcete pripojiť k 1% najlepšie zarábajúcich ľudí, zvážte rozbehnutie svojho vlastného podnikania. Podnikanie je nie len potenciálnym zdrojom vysokých ročných príjmov, ale tiež ideálnou cestou k budovaniu pozoruhodného bohatstva. Portál Visual Capitalist uvádza, že takmer polovica aktív jedného percenta najbohatších domácností Ameriky je spojená s vlastníctvom podnikov alebo nehnuteľností.

Začnite čo najskôr

Prirodzene, môže byť veľmi lukratívne začať podnikať s novou myšlienkou alebo technologickou inováciou. Rovnaký potenciál má však aj podnikanie v časom overenej oblasti, kde budete ponúkať produkt alebo službu, ktorú budú spotrebitelia potrebovať jednoducho vždy – ako príklad môžeme uviesť inštalatéra. Ak nemáte poruke potrebný kapitál, ale disponujete talentom a nápadmi, môžete vyhľadať ďalších účastníkov trhu, ktorí sú ochotní investovať kapitál do rozbehnutia Vášho podnikania. Mnohí Američania síce nemajú k dispozícii rodinné peniaze na odkúpenie alebo financovanie svojho prvého podniku, ale predsa majú možnosť financovať svoju start-upovú spoločnosť prostredníctvom vhodne zvolených pôžičiek pre malé podniky alebo za pomoci takzvaných anjelských investorov.

Podnikanie nie je jednoduché

Je potrebné uznať, že podnikatelia sú životne dôležitými členmi americkej spoločnosti. Vo veľkej miere totiž riskujú a dočasne si odopierajú ovocie svojej práce aj v prípadoch, v ktorých iní ľudia radšej volia jednoduchšiu a pohodlnejšiu cestu. Obvykle navyše nie sú spokojní so situáciou, v ktorej sa práve nachádzajú. Sú to vizionári, ktorí sa pozerajú ďalej do budúcnosti a nezameriavajú sa iba na najbližší kvartálny výkaz ziskov či koniec fiškálneho roka. Vytvárajú pracovné miesta, ktoré zabezpečujú živobytie pre mnohých z nás.

Myslíte si, že podnikanie príliš romantizujeme? To iba ťažko. Jedná sa o skutočne náročnú cestu, ktorá si vyžaduje výdrž, bezsenné noci, odhodlanie, toleranciu k neúspechu a niekedy aj schopnosť znášať posmech okolia. Nie je ničím výnimočným, že sľubný podnikateľ v začiatkoch svojej kariéry pracuje 19 hodín denne a zvláda tri zamestnania naraz. Realitou tiež ostáva, že malé podniky pravidelne zlyhávajú.

Súvisiace: Ako a prečo ovláda vrchné 1% väčšinu svetového bohatstva?

Podnikanie oslobodzuje

Nepopierateľnou skutočnosťou je fakt, že podnikanie nie je pre každého. Ale podnikanie Vám zároveň môže umožniť robiť veci na základe Vašich vlastných podmienok a míňať ťažko zarobené peniaze na veci a zážitky, na ktorých Vám záleží. Keď zarobíte svoj prvý milión, môžete si šetriť na dôchodok, kúpiť si nový dom alebo napríklad vybudovať sirotinec v Guatemale.

Pripravte sa na to, že ak sa rozhodnete podnikať, nevyhnutne sa stretnete s ľuďmi, ktorí Vám budú chcieť nanútiť svoj negatívny pohľad na Váš spôsob života. V žiadnom prípade by ste ich však nemali počúvať. Zarábanie vysokých súm peňazí a dosahovanie vytúženého bohatstva nie je mimo Vášho dosahu. Nedá sa poprieť, že mnohých podnikateľov čaká počiatočný neúspech, ale to by Vás nemalo odradiť. Keď sa budete držať svojho plánu, prispôsobovať ho meniacim sa podmienkam, pracovať so zanietením a neprestajne nadobúdať nové zručnosti, máte reálnu šancu dopracovať sa k finančnému úspechu.

Zdroj: HUffPost

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.