Donna Karan a Kenneth Cole spolupracujú s umelcami z Haiti na letných sandáloch

Donna Karan a Kenneth Cole.

Donna Karan a Kenneth Cole: dve ikonické mená New Yorkského módneho priemyslu. Dokopy majú cez 70-ročné skúsenosti. Nikdy doteraz spolu nespolupracovali. ( Poďme si povedať o spolupráci z roku 2010. )

Rovnako ako mnohé skvelé nápady, začalo to osobným príbehom. Pred tromi rokmi si Donna Karan kúpila kožené sandále s plyšovou podrážkou z Colovej rady Gentle Souls ( ktorá spája technológiu výkonu s prírodnými materiálmi ) a takmer okamžite sa stali jej letným podpisom. Ako povedala, všetci sa jej pýtali, kde ich kúpila. Podľa Donny to boli tie najpohodlnejšie topánky na svete. To ju prinútilo premýšľať o sandáloch, ktoré vyrábala na Haiti pod svojou značkou Urban Zen a dospela k myšlienke, ponúknuť tieto šialene pohodlné penové podrážky rukám remeselníkov, ktorí z nich vytvoria niečo nové a moderné.

Vyzvala teda Colea, ktorý pracuje na Haiti už takmer desať rokov, aby prediskutovali potenciálne partnerstvo. ( Toto je ďalšia podobnosť medzi týmito dvoma dizajnérmi. Obaja odišli na Haiti bezprostredne po ničivom zemetrasení v roku 2010 a odvtedy pomáhajú v oblasti zdravotnej starostlivosti, vzdelávania a ochrany kultúrneho dedičstva ), Cole so svojim tímom spolupracovali so skupinou remeselníkov, ktorí vyrábali topánky z miestnych materiálov. Podľa Colea však boli tvrdé a nepohodlné. Karanová spojila svoj tím s Pascalom Théardom, dlhoročným partnerom jej značky Urban Zen a vysoko kvalifikovaným majiteľom miestnych dielní. V januári Cole a Karanová odleteli do jej obchodu Port-au-Prince, kde dokončili 10 návrhov spájajúcich Coleove pohodlné podrážky a tradičné Haitské spracovanie kože.

Súvisiace:
7 luxusných módnych značiek, ktoré presadzujú dlhodobú udržateľnosť
Francúzsko nabáda módne značky, aby prestali ničiť nepredaný tovar

Výsledné produkty sú spojením typických znakov Colea a Karanovej. Gladiátorské sandále s polstrovanými podrážkami, lemovanými a vyšívanými koženými zvrškami a pletenými pásikmi, ktoré sa ovíjajú okolo členku. Karanová tvrdí, že keď si skúšate túto topánku, máte chuť kričať od radosti. Ako sama povedala, ak v topánkach nemôže aj spať aj ísť von, nie sú pre ňu zaujímavé. Chce veci, ktoré prechádzajú dňom i nocou umeleckou rukou, majú svoj príbeh, význam a dušu. Zdôrazňuje, že nejde o ňu, ale o nás všetkých a záleží, s kým spolupracujeme.

Po malej víkendovej párty v Hamptons sa topánky dostanú do Coleovho obchodu na Bowery, do Urban Zen v Sag Harbor, do West Village v New Yorku a tiež na webové stránky oboch dizajnérov. Ich cena začína na sume 325 dolárov. Cole dúfa, že sa stanú trvalo udržateľným obchodom. A ak nie, aspoň upriamili pozornosť na kultúru, ktorá si zaslúži byť oslavovaná. Sandále sa začali vyrábať v obmedzenom množstve, aby slúžili ako prostriedok na prerozprávanie príbehu tejto komunity.

Zdroj: TheCut, TheJakartaPost

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.