Dior a Givenchy prechádzajú od výroby parfumov k dezinfekčným prostriedkom na ruky

Zákazníci testujúci parfumy Miss Dior vo vnútri obchodu značky Dior.

S hlásenými prípadmi nového korona vírusu vo Francúzsku, ktorý sa blížil k hodnote 4 500 a 91 úmrtí, niektoré z najznámejších luxusných značiek v krajine prechádzajú z produkcie parfumov na dezinfekciu rúk.

Konglomerát luxusného tovaru LVMH, ktorý je materskou skupinou značiek Christian Dior, Guerlain a Givenchy, chce pomôcť francúzskym zdravotníckym orgánom tým, že vyrobí dezinfekčný prostriedok na ruky a poskytne ho zadarmo.

LVMH uviedla, že od pondelka bude využívať všetky výrobné zariadenia svojich značiek parfumov a kozmetiky na výrobu veľkého množstva hydro-alkoholického antibakteriálneho gélu alebo dezinfekčného prostriedku na ruky.

Gél bude doručený francúzskym zdravotníckym úradom a asistenčnej sieti Publique-Hospitaux de Paris – sieti 39 fakultných nemocníc, cez ktoré sa podľa ich webovej stránky ročne lieči viac ako 8 miliónov pacientov.

Spoločnosť v tlačovom vyhlásení uviedla: „Prostredníctvom tejto iniciatívy má spoločnosť LVMH v úmysle pomôcť riešiť riziko nedostatku tohto produktu vo Francúzsku a umožniť väčšiemu počtu ľudí pokračovať v správnom postupe na ochranu pred šírením vírusu.“

Súvisiace:
Pandémia korona vírusu značne narúša harmonogram luxusných módnych značiek
Luxusné spoločnosti finančne prispievajú na boj proti korona vírusu

Tento krok skupiny LVMH je dôsledkom rozsiahleho nedostatku dezinfekčného prostriedku na ruky po celom svete. V USA dokonca guvernér štátu New York, Andrew Cuomo, minulý týždeň oznámil, že štát bude vyrábať vlastný dezinfekčný prostriedok na ruky zamestnaním väzňov.

Americké centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb tvrdí, že umývanie rúk mydlom a vodou je stále najlepším spôsobom, ako zabrániť prenosu korona vírusu. Aby bol dezinfekčný prostriedok na ruky účinný, musí mať najmenej 60% podiel alkoholu.

Zdtoj: Fortune

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.