De Tomaso sa vracia na scénu so superautomobilom P72

De Tomaso je spať a dôkazom toho, že sa vrátil späť na scénu, je jeho nový automobil.

Pätnásť rokov po tom, čo bola spoločnosť nútená prejsť do likvidácie po výrobe automobilu Pantera, značka nedávno ožila a jej majiteľom je v súčasnosti spoločnosť z oblasti rizikového kapitálu – Ideal Team Ventures so sídlom v Hong Kongu. Nedávno vrámci Festivalu rýchlosti v Goodwoodu odhalila limitovanú edíciu superautomobilu P72. Inšpirované modelom P70, toto vizuálne skvostné vozidlo kombinuje štýl swingu 60. rokov s prenikavou technológiou a luxusom, ktoré je pre súčasnosť ako stvorená.

„Moderný stroj času“, ako ho nazýva samotný De Tomaso, vlastní krivky tela prototypu, vysnívané značkou a celý podvozok je skonštruovaný na zákazku z karbónových vlákien, ako ten, ktorý používa Apollo Intensa Emozione, ktoré je ďalším automobilom, ktorý vlastní firma Ideal Team Ventures. Vo vnútri sa nachádza prešívaná koža a dôraz karbónových vlákien môžete vidieť všade kam sa pozriete, spoločne so zlatým panelom a ozdobeným žiarivým zadným osvetlením. A aj keď spoločnosť neposkytla detaily o systéme pohonu alebo o špecifikáciách okolo výkonu, potvrdila, že vozidlo bude mať „náležitú“ manuálnu prevodovku.

De Tomaso P72.

Štýl vzhľadu tohto rýchlika je silne ovplyvnený modelom P70, čo predstavuje neúspešnú spoluprácu medzi Carrollom Shelbym a Alejandrom De Tomasom, zakladateľom spoločnosti De Tomaso. Začalo to v roku 1964, kedy mal Shelby financovať vývoj vozidiel spoločnosti De Tomaso, ktoré mali obsahovať dizajn Petra Brocka. Ale technické meškania a egoistické konflikty sa dostali do cesty skôr, než sa auto mohlo dostať cez štádium prototypu. Shelby tento projekt ukončil, aby sa mohol zamerať na Ford GT40, aj keď jediný model P70 mal byť predstavený v roku 1965 na Turínskom autosalóne. Všetko však nebolo stratené. Upravená verzia podvozku modelu P70 mala byť použitá ako základ pre De Tomasov prvý objem produkcie športových automobilov, a to model Mangusta.

Súvisiace:
Najlepšie miliónové autá súčasnosti
Bentley navrhla koncept pre nasledujúce storočie: elektrický a autonómny EXP 100 GT

Keď bude konečne pripravené na výrobu, P70 sa bude vyrábať v špeciálne obmedzenej produkcii a to len v 72 kusoch. Očakáva sa, že bude stáť okolo 750 000 eur (841 000 dolárov). Tí, ktorí sú zvedaví na auto inšpirované retrom, môžu svoj záujem zaregistrovať na webovej stránke De Tomaso.

Pozrite si nižšie viac fotiek vozidla P72:

De Tomaso P72.
De Tomaso P72.
De Tomaso P72.
De Tomaso P72.
Interiér modelu De Tomaso P72.
Interiér modelu De Tomaso P72.
Interiér modelu De Tomaso P72.

Zdroj: Autoblog, TopSpeed

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.