Dá sa spolupracovať so sebou samým? Diesel x Diesel to dokáže

V predpandemických časoch nebolo v móde nič bežnejšie ako spolupráca. Louis Vuitton x Supreme, Vetements x Juicy Couture, Serena Williams x Nike x Off-White, to sú všetko spolupráce, z ktorých sa zrodili nové modely a originálne myšlienky. Ako však spolupracovať v časoch nútenej izolácie, keď nadviazať kontakt je ťažšie ako kedykoľvek predtým? Značka Diesel pozná riešenie: spolupráca so sebou samým.

Značka uvádza na trh kolekciu s názvom Diesel x Diesel capsule, ktorá prináša svoje prerobené ikonické modely. Z ich strany však vôbec nejde o egocentrický počin. V októbri 2020 prijala značka Diesel Glenna Martensa ako svojho kreatívneho riaditeľa. Kolekcia Diesel x Diesel capsule je vlastne spoluprácou Martensa so zakladateľom značky Diesel, Renzom Rossom.

Martens vo svojom vyhlásení vysvetľuje, ako k tejto spolupráci došlo. „ Keď som v značke Diesel začínal, jej zakladateľ Renzo Rosso pracoval na jedinečnom časovom módnom koncepte: Diesel v minulosti a Diesel dnes. Študoval, ako zapracovať odkaz značky do kontextu roku 2021. Vtedy a dnes, spolu. Pomyslel som si, kde je lepšie miesto začať? Chopil som sa tejto vízie a som hrdý na to, že pracujem po jeho boku na tom, čo tu dnes vidíte. Istým spôsobom to symbolizuje odovzdanie posvätného meča. Oslavujeme pôvod značky Diesel a zároveň vstupujeme do novej éry a ja som nadšený tým, akým smerom ideme.”

Kolekcia Diesel x Diesel capsule nesie všetky ozdobné prvky svojej 40-ročnej tradície: vypraný vzhľad so zelenkastým farebným nádychom, neúctivá zmes štýlov a postoj odzrkadľujúci sa v tvári. Univerzálne bomber bundy a nohavice rovného strihu, unisexové odevy s množstvom nášiviek a hravou energiou tvoria prevažnú časť ponuky. Fotografie s modelmi s prehnanými úsmevmi zas evokujú reklamu značky Diesel “na šťastný život”.

No akokoľvek šialenie to znie, spolupráca so sebou samým nie je ich myšlienkou. V roku 2016 značka A.P.C. pod vedením Jeana Touitou vytvorila v spolupráci so sebou samým kolekciu A.P.C. x A.P.C s čiernymi gréckymi šatami. Je vysoká pravdepodobnosť, že kolekcia Diesel x Diesel nebude poslednou introspektívnou spoluprácou: čím dlhšie budú trvať COVID lockdown a cestovné zákazy, tým viac spoluprác so sebou samým vznikne.

Zdroj: HypeBeast

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.