Comcast spustila novú, zrakom ovládanú službu pre divákov so zdravotným postihnutím

Spoločnosť Comcast 17. júna spustila novú bezplatnú funkciu, ktorá umožňuje zdravotne postihnutým divákom zmeniť kanál na svojom televíznom prijímači iba pomocou svojich očí.

Jedná sa o špeciálne, zrakom obsluhované diaľkové ovládanie, nazvané ako Xfinity X1, ktoré spolupracuje s existujúcou technológiou, ktorá je schopná rozpoznávať, kam smeruje zrak užívateľa. Diváci tak pomocou tejto inovácie môžu meniť kanály, nastavovať nahrávanie či vyhľadávať svoje obľúbené relácie. Cieľom novej služby je pomôcť zákazníkom s ALS (Lou Gehrigovovou chorobou) a ďalšími ochoreniami, ktoré miliónom ľudí po celom svete výrazne sťažujú aj jednoduché každodenné úlohy – medzi ktoré patrí aj obyčajná zmena kanálu na televíznom prijímači. Spoločnosť Comcast na základe údajov amerického štatistického úradu uviedla, že 48 miliónov Američanov žije s vážnym fyzickým alebo pohybovým postihnutím.

Tom Wlodkowski, viceprezident oddelenia pre zjednodušený prístup v spoločnosti Comcast, povedal: „Zmena televízneho kanála je úkonom, ktorý mnohí z nás považujú za samozrejmosť. Až doteraz sa však jednalo o zásadnú prekážku pre milióny divákov. Keď vytvoríte produkt zabezpečujúci vyššiu mieru inklúzie rôznych skupín obyvateľov, zabezpečujete tým lepšiu užívateľskú skúsenosť pre všetkých. Dúfame, že naša nová funkcia X1 bude predstavovať skutočné zlepšenie života pre našich zákazníkov.“

Spoločnosť svoju novú službu predstavila v rámci propagačného videa, v ktorom vystupuje 30-ročný Jimmy Curran, obyvateľ štátu Philadelphia, ktorý trpí spinálnou svalovou atrofiou. Curran vysvetlil: „Už sa nemusím spoliehať na niekoho iného, aby mi pomohol s používaním diaľkového ovládania. Je to veľmi oslobodzujúci pocit. Technológia mi poskytuje omnoho väčšiu nezávislosť.“

Užívatelia služby Xfinity, ktorí majú záujem otestovať novú funkciu, môžu jednoducho navštíviť adresu xfin.tv/access. Po počiatočnom nastavení bude funkcia webového diaľkového ovládača zvýraznená na televíznej obrazovke vždy, keď sa na ňu bude zákazník pozerať. Diváci môžu pomocou tejto služby vyhľadávať konkrétne filmy alebo žánre, o ktoré majú záujem.

Zdroj: TheWrap

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.