Čínsky obchodník kúpil najdrahšiu masku na ochranu pred COVID-19 za $1,5 milióna

Maska vyrobená zo zlata pokrytá 3600 diamantmi.

Faktom, ktorý v skutočnosti všetci vieme je, že koronavírus bude mať na opustenie našej planéty svoj vlastný čas, no nikto nevie, kedy to vlastne bude. Pesimisti si myslia, že to nebude nikdy a my sa všetci naučíme s tým žiť. To je dôvod, prečo maska, ktorú permanentne nosíme, dáva niektorým ľuďom väčší zmysel a bohatí by sa neuspokojili s niečím menej drahocenným.

Nezverejnený čínsky podnikateľ, žijúci v Spojených štátoch amerických, poveril izraelskú klenotnícku spoločnosť, aby vytvorila majstrovské dielo masky, ktoré možno ľahko označť za najdrahšiu masku na ochranu pred koronavírusom na svete.

Je vyrobená zo zlata, pokrytá diamantmi, ktorými oslňuje a šokuje svet vyškou ceny – 1,5 milióna dolárov. Na rozdiel od masky patriacej indickému obyvateľovi – Shankar Kurade, a ktorá neprinášala žiadny účel na ochranu pred koronavírusom, táto maska z 18 karátového bieleho zlata síce je ozdobená 3 600 bielymi a černymi diamantmi, ale je užitočná, pretože na žiadosť kupujúceho je vybavená špičovo hodnotenými filtrami s označením N99.

Isaac Levy, majiteľ klenotníckej spoločosti Yvel, mal ďalšie dve požiadavky k vytvoreniu tejto masky okrem skutočnosti, že táto maska ​​skutočne funguje a slúži jej účelu. Prvá, že bude dokončená do konca roka a druhá, aby bola najdrahšou na svete.

Aktuálne, keď si celý svet zvyká žiť s maskami, stalo sa pre najbohatších ľudí nevyhnutnosťou mať lekárske masky s veľkým šmrncom a táto maska zo zlata, pokrytá 3600 diamantmi, určte stála na trblietavej pôde! Táto maska spotrebovala na svoju výrobu až 270 gramov zlata a určte nie je bežným praktickým doplnkom na nosenie, ale má v tomto prípade aj móda zmysel?

Isaac Levy predviedol niekoľko kúskov masky zakrytých diamantmi a dodal: „Peniaze možno nekúpia všetko, ale ak si dokážu kúpiť veľmi drahú masku na ochranu pred COVID-19 a muž ju chce nosiť, chodiť s ňou a získať pozornosť, cieľ bol splnený, tak mal by byť šťastný.“

 

Zdroj: SFGate

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.