Chýbajúce Rembrandtové majstrovské dielo hodné $240 miliónov sa našlo

Krádež ikonických umeleckých diel nie je ničím neobvyklým. A jedno také majstrovské dielo od uznávaného umelca Rembrandta, o ktorom sa po celú dobu myslelo, že je stratené, bolo nedávno znovu objavené na sympóziu vo Villa Medici, francúzskej akadémii v Ríme.

Predpokladá sa, že obraz Klaňanie troch kráľov pochádza z rokov 1632 až 1633. Verilo sa, že sa zachovali iba kópie obrazu, vrátane známych príkladov vo švédskom Göteborgu a v ruskom Petrohrade. Originál bol označený ako „stratený a doteraz nikde neobjavený“.

Avšak v roku 2016 ho náhodne odhalili vďaka tomu, že bol poškodený a zaslaný na opravu reštaurátorovi umenia Antonellovi Di Francesco. Di Francesco to okomentoval slovami: „Počas mojej práce došlo k jednej z najkrajších vecí, ktoré sa môžu v živote udiať: náhle vedomie toho, že ste pred dielom veľmi veľkého autora, ktorý sa vám zjaví, vystúpi zo svojej nepriehľadnej zóny a vyberie si vás, aby ste ho vykúpili z tmy. Toto je okamih, kedy musíme prekonať závrate a ponoriť sa do toho úžasného pocitu spolupatričnosti s históriou. Je to vzrušenie, ktoré nemá obdoby, ktoré vibruje, až kým vás nevtiahne do nezastaviteľného impulzu chorobnej zvedavosti. Nebojujem s tým a nechávam sa uniesť tým kúzlom. “

Olej na papieri nanesený na plátno zobrazuje „Klaňanie troch kráľov“ alebo návštevu troch mudrcov u Ježiška v jeho postieľke. Obraz patrí istej rodine, ktorá ho však z času na čas zapožičia do vybraných múzeí a galérií.

Zdroj: Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.