Bugatti predstavuje nový elektrický model automobilu pre deti – Baby II

Na tohtoročnom Medzinárodnom autosalóne v Ženeve sa svetoznáma automobilová značka Bugatti pochválila nie jedným, ale hneď dvoma zaujímavými výtvormi zo svojej dielne. Prvým z nich bol, ako jediný svojho druhu, luxusný Bugatti La Voiture Noire. Ponúkaný za nezdanenú čiastku v hodnote 12,5 mil. dolárov sa tak stal v súčasnosti svetovo najdrahším modelom automobilu.

Na druhej strane, druhým výtvorom značky je model, ktorý je dosť pravdepodobne tým najlacnejším, čo Bugatti vo všeobecnosti ponúka. Ide o opätovné vytvorenie tzv. Buggati Baby, ktoré sa pôvodne vyrábalo v rokoch 1927 až 1936 ako nesmierne obľúbená hračka pre deti. Toto pôvodné Bugatti Baby bolo vytvorené v polovičnej veľkosti podľa legendárneho typu 35, Lyon Grand Prix Car z roku 1924. Moderné Bugatti Baby II, vytvorené v spolupráci s The Little Car Company, však bude zostrojené nie v klasickej polovičnej, ale už v trojštvrtinovej veľkosti, ktorá tak bude vyhovovať nielen jeho detským, ale i dospelým fanúšikom.

Vo všeobecnosti to však nie sú len rozmery modelu, ktoré sa zmenili. Veľkou premenou prešla i samotná motorová výbava automobilu, ktorá sa z typických motorov s vnútorným spaľovaním zamenila za nové elektrické – poháňané vymeniteľnými batériami s kapacitou 1,4 alebo 2,8 kW/h. Predpokladaný dojazd takéhoto automobilu sa tak má pohybovať okolo vzdialenosti 20 míľ (čo je približne 32 km).

Vzhľadom na fakt, že automobil je určený i pre tých najmenších, je možné nastaviť ho do tzv. (1-kW) Detského módu, počas funkčnosti ktorého je najvyššia možná dosiahnuteľná rýchlosť iba príjemných 12 mph (cca 19 km/h). Mód pre dospelých (4-kW) je ale samozrejme odvážnejší. Najvyššia povolená rýchlosť sa tak pohybuje už okolo 28 mph, čiže 45 km/h.

Súvisiace: Riaditeľ značky Bugatti prezradil, kto si kupuje superautá za $ 3 milióny

Zaujímavosťou tohto modelu sú okrem motorovej časti i jeho osemlúčové kolesá, o ktorých vonkajší obal sa postarala spoločnosť Michelin, a taktiež i jeho systém pohonu zadných kolies, ktorý v tohtoročnej verzii obsahuje diferenciál s obmedzeným preklzom.

Táto Bugatti novinka prichádza medzi automobilových nadšencov celkovo až v troch odlišných verziách. Jednak ide o základnú verziu disponujúcu zloženým telom, následne verziu Baby II Vitesse s telom z uhlíkových vlákien a taktiež verziu Baby II Pur Sang, ktorá bude zložená z ručne vyrobeného, hliníkového tela. Obe rozšírené verzie budú pritom obsahovať i tzv. rýchlostný kľúč, ktorým bude možné deaktivovať obmedzovač rýchlosti, čím sa odomkne dodatočný výkon o sile 10 kW.

Na základe rozhodnutia samotnej značky však bude vytvorených len 500 kusov s počiatočnou cenou na hranici takmer 31 000 € ($34 000).

Zdroj: Autoblog

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.