Brandy z liehovaru Tamworth Distilling vonia ako “smrť a hniloba”

Fľašky značkyTamworth Distilling.

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, ako chutí smrť a hniloba? Nový destilát z liehovaru Tamworth Distilling vám dá možnosť zistiť to bez toho, aby ste predtým museli umrieť.

Nový liehovar otvorený v americkom štáte New Hampshire je už teraz známy netradičnými chuťami ich destilátov, no ich najnovšie brandy s odpudivým názvom Corpse Flower (Mŕtvolný kvet) je zatiaľ ich najpodivnejším. Nemajte však obavy, výraznú chuť tohto nápoja nemá na svedomí zhnitý kvet, ale neslávne známe ovocie durian.

Napriek tomu, že sa durian často označuje ako “kráľ ovocia”, je jedným z najkontroverznejších potravín na svete. Do veľkej miery za to môže jeho vôňa, ktorá nie je vôbec príťažlivá. No nie je to jediná chuť, ktorú pocítite pri prvom hlte tejto brandy. Nápoj sa destiluje aj z indolu, organickej zlúčeniny, ktorá môže mať v závislosti od jej koncentrácie kvetinovú vôňu alebo hnilobný zápach.

Asi sa teraz pýtate, kto by chcel skúsiť brandy, ktorej chute sa opisujú slovami ako odpadová voda, či hnilobný zápach. Liehovar Tamworth však verí, že po prvom dúšku sa viac diviť nebudete. Tento alkohol síce musíte pred jeho pitím najskôr ovoňať, no pokiaľ sa nedáte odradiť jeho vôňou, pocítite delikátnu kvetinovú chuť získanú správnou destiláciou, ktorú vedúci liehovaru, Steven Grasse, opisuje ako “čisto nebeskú.”

Corpse Flower brandy ale nie je posledným podivným destilátom, ktorý má tento liehovar v úmysle uviesť v tomto roku na trh. Koncom tohto mesiaca predstaví 49,5 % whiskey s chuťou diviny s názvom The Deer Slayer. Ak vám toto nestačí, na trhu nájdete aj nedávno uvedené 44% whiskey pod menom Eau De Musc, ktorej ostrá, ovocná chuť je dosiahnutá pridaním výťažku z oleja produkovaného ricínovou žľazou bobra.

Ak sa považujete za odvážneho ochutnávača a hľadáte niečo nové, brandy s označením Corpse Flower sa začne predávať začiatkom decembra za 65 dolárov. Whisky s názvom Deer Killer dorazil na pulty 14. novembra za rovnakú cenu a whisky Eau De Musc si môžete kúpiť už teraz za tú istú sumu. Magazín Forbes uvádza, že toto trio destilátov bude dostupné aj v limitovanom darčekovom balení za 175 dolárov.

Zdroj: InsideHook

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.