Brabus predstavil nový nepriestrelný obrnený model triedy G

Invicto je nový rad obrnených vozidiel G65.

Brabus nám už dlhú dobu domonštruje, ako dokáže neskutočným spôsobom vylepšovať a prepracovávať svoje modely triedy G. Teraz si však spoločnosť začala uctievané SUV trochu obraňovať. A to doslova.

Slávny nemecký koncern nedávno predstavil rad Invicto, modelov Mercedes-Benz G63, ktoré sú nepriestrelné a odolné proti výbuchu. Toto luxusné úžitkové vozidlo je k dispozícii v troch rôznych úrovniach výbavy, predstavuje modely Pure, Luxury a Mission. Každé auto je vybavené ochranným krytom „Shelter Cell“, ktorý spĺňa štandardy OEM pre obrnenie.

Vďaka za tepla tvarovaným oceľovým plechom a špeciálnym ochranným dielom vyrobeným na 3D tlačiarni, má rad Invicto balistickú úroveň ochrany VR6. Luxusné SUV navyše ponúka bočnú ochranu, akú poznáme z modelov limuzín. A ak by to náhodou nestačilo, každé vozidlo má aj vybavenie Invicto VR6 Plus ERV (Explosion Resistant Vehicle), ktoré chráni auto pred výbuchom a pred takmer každou, skutočne neočakávanou situáciou.

Napriek všetkému opancierovaniu sa Brabus snažil o to, aby vozidlo vyzeralo čo najpodobnejšie bežnému modelu G, zvonka aj zvnútra. Interiér modelu Pure je rovnaký ako štandardný model G63, zatiaľ čo model Luxury je vybavený interiérom na mieru a ručne vyrobeným z najkvalitnejšej kože a látky nazývanej Alcantara. Model Invicto Mission má byť používaný ako sprievodné vozidlo pre „špeciálne cieľové skupiny“ a obsahuje ochranné sedadlá, dverové panely, strešný nosník, digitálne spätné zrkadlo, systém palubnej komunkcie a 20-palcové terénne pneumatiky.

Súvisiace: Luxusné obrnené SUV za 2 milióny dolárov

Napriek tomu, že sú modely Invicto takmer o tonu ťažšie ako štandardný G model, sú stále veľmi živé a obratné. Vďaka výkonnostnej súprave Brabus B40S-800 dokáže jeho motor V8 s objemom 4 litre podať výkon 789 koní a krútiaci moment 999 Nm. To znamená, že SUV dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za osem sekúnd a má elektronicky obmedzenú najvyššiu rýchlosť 210 km/h. K dispozícii je tiež množstvo doplnkov, ako sú pomocné strešné svetlá, hasiaci systém, infračervené svetlo vrátane zariadenia na nočné videnie, systém na prívod vzduchu a špeciálny únikový otvor.

Pre produkty radu Invicto zatiaľ neboli zverejnené žiadne informácie o cenách, ale môžete očakávať, že za túto ochranu slušne zaplatíte. A hoci to napríklad v porovnaní s modelom 800 Adventure XLP s dronom nemusí byť ten najbláznivejší Brabus, aký sme videli v tomto roku, je určite ten najbezpečnejší.

Zdroj: TopSpeed

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.