Bohatému vládcovi Dubaja bola povolená stavba chaty so šiestimi spálňami v Škótskej vysočine

Šejk Mohammed bin Rashid al-Maktoum.

Šejk Mohammed bin Rashid al-Maktoum, miliardársky vládca Dubaja, vyhral boj o postavenie chaty so šiestimi spálňami, musí však zaplatiť 30 000 libier, ktoré sa použijú na výstavbu dostupného bývania v oblasti Škótskej vysočiny s názvom Ross-shire.

Tento vládca Dubaja má majetok v hodnote niekoľkých miliárd libier, no to nijako neovplyvnilo spracovanie jeho žiadosti o povolenie k stavbe príslušnou komisiou miestnej správnej rady Highland Council.

Komisia jeho prvú žiadosť zamietla

Šejk Mohammed bin Rashid al-Maktoum dostal povolenie k stavbe svojej novej chaty v malej dedine Inverinate, na pozemku s rozlohou 25 000 hektárov v Škótskej vysočine.

Pôvodný plán miliardára postaviť chatu so šiestimi spálňami v dedine Inverinate, nachádzajúcej sa v západnej časti Škótskej vysočiny Wester Ross, bol v júni zamietnutý, pretože nehnuteľnosť by bola príliš blízko domu hudobníka Roddyho Macleoda a jeho dcéry Tiny.

Šejk však, prostredníctvom svoje spoločnosti Smech Properties podal voči rozhodnutiu námietku a škótska vláda sa rozhodla projekt povoliť, no iba po splnení istej podmienky. Ako sa vyjadril hovorca škótskej vlády Gordon Reid: „V súlade s požiadavkami miestneho plánu rozvoja…je nevyhnutný finančný príspevok smerom k dostupnému bývaniu.“ Zároveň dodal, že spoločnosť Smech Properties súhlasila, že zaplatí na tento účel sumu 30 000 libier.

Advokátka správnej rady Highland Council, Karen Lyons potvrdila, že peniaze im už prišli. No hudobník Macleod netají z výsledku svoje sklamanie: ‘Nie je to žiadnym prekvapením – veľkí chlapci vždy vyhrajú.’

Už dávnejšie sa vyjadril, že šejk len veľmi sporadicky navštevuje svoju nehnuteľnosť vo vysočine: „Za tých 30-rokov, čo tu žijem, sa tu táto rodina ukázala päť-krát. Iní hostia prichádzajú z času na čas, ako napríklad jeho londýnsky a letecký personál.“

Macleod, ktorého dom je iba 20 metrov od navrhovanej chaty, vraví, že to naruší jeho súkromie. Aj miestni obyvatelia tvrdia, že prístupová cesta k tejto chate im spôsobí problémy.

71-ročný šejk, ktorého hodnota majetku sa odhaduje na 3,3 miliardy libier, zaplatil 30 000 libier za výstavbu dostupného bývania v oblasti Škótskej vysočiny Ross-shire.

Šejkovi architekti sa vyjadrili, že návštevy rodiny do Inverinate boli predtým „limitované nedostatkom ubytovania“, napriek tomu, že jeho súčasná nehnuteľnosť v tejto oblasti už má 30 spální a výstavba ďalších 28 jej bolo schválených minulý február.

Súvisiace: 12 najbohatších miliardárov, ktorí stoja za futbalovými klubmi Premier League v Anglicku

Šejk má šesť manželiek, viac ako 20 detí a nespočetné množstvo osobných strážcov a služobníctva.
Tento 71-ročný vládca zo Spojených arabských emirátov, ktorého hodnota osobného majetku sa odhaduje na viac ako 3,3 miliardy libier, kúpil túto nehnuteľnosť s obrovským pozemkom v roku 1990 za 2 milióny libier.

Hudobník Roddy Macleod, ktorého dom sa nachádza neďaleko pozemku, na ktorom má stáť budúca chata šejka.

Šejkova nehnuteľnosť v Škótskej vysočine má vo výbave niekoľko helipadov, dovolenkový dom so 14 spálňami, vedľa ktorého je luxusná lovecká chata so 16 spálňami, bazénom a telocvičňou.

V minulom roku sa šejk dostal do titulných správ vyhlásením, že má v roku 2021 v úmysle poslať na Mars vesmírnu sondu. Týmto chce začať s vesmírnym programom a dokázať tak, že arabský svet môže byť pre ľudstvo vedecky prospešný, napriek všetkým konfliktom na Strednom východe.

Zdroj: DailyMail

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.